Wiosna w smyczkach i pod obrazami - koncert, który ułoży nastrój wieczoru

W Pałacu Biskupa Erazma Ciołka w Krakowie szykuje się wieczór dla tych, którzy lubią, kiedy muzyka nie tylko gra, ale też buduje klimat całej przestrzeni 🎻 W eleganckich wnętrzach oddziału Muzeum Narodowego zabrzmi repertuar, który łączy lekkość wiosny z romantyczną i impresjonistyczną nutą.
- Pałac Biskupa Ciołka wypełni się muzyką, która działa jak oddech 🌷
- Krakow Royal Music zagra Chopina, Debussy’ego i Dvořáka 🎶
- Bilety trzeba zarezerwować przez internet, a miejsce ma tu swój własny urok
Pałac Biskupa Ciołka wypełni się muzyką, która działa jak oddech 🌷
To nie będzie głośny, wielki koncert, tylko spotkanie z muzyką w kameralnym formacie - takim, w którym każdy detal ma znaczenie. W tej scenerii kwartet smyczkowy z Krakow Royal Music sięgnie po utwory dobrze znane, ale wciąż potrafiące zaskoczyć świeżością brzmienia.
Koncert odbędzie się w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka - oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. Całość potrwa około 70 minut, więc to propozycja na spokojny, wiosenny wieczór bez pośpiechu.
Krakow Royal Music zagra Chopina, Debussy’ego i Dvořáka 🎶
W programie znalazły się trzy mocne muzyczne punkty. Najpierw wybrane nokturny Fryderyka Chopina w aranżacji na kwartet smyczkowy, potem słynne “Clair de Lune” Claude’a Debussy’ego, kojarzone także z filmową popkulturą, a na koniec jeden z najbardziej lubianych kwartetów smyczkowych Antonína Dvořáka - “Amerykański” op. 96.
To zestawienie ma w sobie coś bardzo miejskiego i bardzo ludzkiego jednocześnie - trochę nostalgii, trochę światła, dużo melodii, które zostają w głowie dłużej niż sam koncert.
Bilety trzeba zarezerwować przez internet, a miejsce ma tu swój własny urok
Rezerwacja biletów odbywa się przez KupBilecik: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/200212/Krak%C3%B3w/Krakow+Royal+Music/
Rezerwacja biletów odbywa się przez KupBilecik: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/200212/Krak%C3%B3w/Krakow+Royal+Music/
Dla krakowian to jedna z tych propozycji, które łączą dwa przyjemne światy - muzealną przestrzeń i żywą muzykę wykonywaną na żywo. Jeśli ktoś szuka wieczoru z oddechem, dobrym repertuarem i pięknym otoczeniem, ten adres warto zapisać.
na podstawie: Muzeum Narodowe w Krakowie.
Ostatnie Artykuły

Strażacy z Frankfurtu w Krakowie - zobaczyli drony, zapory i szkolenia

W Krakowie rozbito grupę od oszustw na pracownika banku - 18-latek zatrzymany

Rowerowy Maj wraca do krakowskich szkół. Stawka jest rekordowa

Tysiące przedsiębiorców uczyło się KSeF. Szkolenia weszły na nowy etap

Cztery awanse w krakowskiej PSP - decyzje wręczono przed 1 maja

Majowy weekend pod kontrolą - krakowska drogówka pilnuje wylotówek

Seniorki i seniorzy zabiorą głos o planie na najbliższe lata. Ruszają konsultacje w Krakowie

Darmowe zajęcia dla seniorów w Nadwiślanie. Stała pora i prosty zapis

Flaga z wojny, którą zobaczysz tylko raz w roku, wraca do Krakowa

Program pieczy zastępczej czeka na uwagi. W Krakowie trwa konsultacja

Przy Rydla trwa duża przebudowa. Zmiany czekają kierowców i pieszych

Etiopia z bliska - krakowskie spotkanie z Michałem Szulimem

Pod Krzyżem Katyńskim zabrzmi pamięć. Zaplanowano uroczystości w Krakowie

Mediator między nocą a ciszą – Burmistrz Nocny daje pierwsze efekty
Przydatne dane teleadresowe
- Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Małopolskie Parki Zdrowia w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Okręgowy Urząd Miar w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
