Trzy mecze i niemal 27 tysięcy kibiców - policja uniknęła kryzysu w Krakowie

FOT. Policja Kraków
Na Stadionie Miejskim Synerise Arena pojawiło się prawie 27 tysięcy kibiców, a przez cały weekend krakowscy policjanci zabezpieczali w sumie trzy mecze piłkarskie. Funkcjonariusze dbali o porządek na obiektach i płynność ruchu dojazdowego. Jak podają mundurowi, podczas zabezpieczeń nie odnotowano poważnych naruszeń przepisów prawa.
W piątek wieczorem na stadionie przy ul. Kałuży miejscowa Cracovia podejmowała Piasta Gliwice - na trybunach zasiadło tego dnia dane statystyczne: ponad 10 tysięcy widzów. W sobotę Hutnik Kraków grał z KKS Kalisz na obiekcie przy ul. Ptaszyckiego. W niedzielę na Stadionie Miejskim Synerise Arena przy ul. Reymonta Wisła Kraków zmierzyła się ze Zniczem Pruszków - mecz ten przyciągnął dane statystyczne: prawie 27 tysięcy kibiców.
Krakowscy policjanci zabezpieczali porządek na terenach stadionów i w rejonach zwiększonego ruchu. Jak podają krakowscy policjanci:
“Podczas weekendowych zabezpieczeń policjanci nie odnotowali poważnych naruszeń przepisów prawa.”
Funkcjonariusze drogówki odpowiadali za kierowanie ruchem dojazdowym i – według przekazanych informacji – zapewniali jego płynność:
“Funkcjonariusze drogówki zadbali natomiast, aby ruch na drogach dojazdowych do sportowych obiektów odbywał się płynnie.”
Brak zgłoszeń o poważnych naruszeniach oznacza, że weekend zakończył się bez istotnych interwencji karnych na tle zabezpieczanych wydarzeń. Służby podjęły działania prewencyjne i porządkowe przy trzech wydarzeniach rozgrywanych na szczeblu centralnym, co – według przekazanych informacji – pozwoliło uniknąć eskalacji incydentów.
Fakty robią wrażenie - trzy mecze, prawie 27 tysięcy kibiców i brak poważnych naruszeń to dla miasta wynik, który wygląda jak mały sukces organizacyjny służb.
na podstawie: Policja Kraków.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Kraków). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Krakowskie ciepło przed wielką zmianą. Nowe źródła mają ustabilizować ceny

Szczawnica i Pieniny w centrum rozmów o komunikacji południowej Małopolski

Nawałnica uszkodziła drogi i posesje. Trudna noc w powiecie tarnowskim

Centrum w Szerzynach może stać się darem Małopolski dla gminy

Święto Wojska Polskiego w Krakowie i Tarnowie. Hołd dla żołnierzy

Morderstwo w kamienicy Pod Rakiem. Trop prowadził do szanowanej rodziny

Awaria na Zakrzówku. Platformy dla osób z niepełnosprawnościami wyłączone

Badania, joga i strefa dla dzieci. Piknik zdrowia przy TAURON Arenie

Miliony na bezpieczeństwo w gminie. Strażacy dostali nowy sprzęt

Do szkoły w Śledziejowicach powstanie nowa droga. Państwo dało ponad 1,6 mln zł

Dziesięć ofert na węzeł w Jaworniku. Powstanie wiadukt nad zakopianką

Porzucone rowery znikają z ulic Krakowa. Niemal 1000 już usunięto

Popiersie Piłsudskiego stanęło na rynku. Uroczystość w Iwanowicach

150 tysięcy złotych straty i fałszywy kurier zatrzymany w Krakowie
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie - bilety, godziny, zwiedzanie
- Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki w Krakowie - kontakt, technologie LTCC i laboratorium wodorowe
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Krakowie - kontakt, oferta, zapisy
- Zarząd Dróg Miasta Krakowa - kontakt, godziny, zgłoszenia awarii i strefa parkowania
- Capella Cracoviensis Kraków - kontakt, bilety, nowa siedziba
- Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. ks. kard. Adama Stefana Sapiehy w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
