Joanna Bator w bibliotece: rozmowa o wyobraźni, buncie, współczuciu i trosce

Filia biblioteki w jednym z osiedli Dywizjonu 303 szykuje wieczór, który przeniesie czytelników za kulisy pisarskiego warsztatu Joanny Bator. W klimacie sąsiedzkiej sali rozmowa ma rozwinąć to, co w książce najbardziej osobiste: skąd biorą się pomysły i jak pisarka znajduje swój literacki kompas.
- W moje strony pokazuje, jak rodzą się pomysły i powstają opowieści 📚✨
- Autorzy i prowadząca rozłożą warsztat na czynniki pierwsze 🎙️🔍
- Sprawdzić datę, miejsce i zapisać się — wszystko przy jednym kliknięciu 🗓️💻
W moje strony pokazuje, jak rodzą się pomysły i powstają opowieści 📚✨
Książka „W moje strony. Trzy wyprawy w stronę wyobraźni, współczucia i troski” to nie tylko zapis podróży literackich — to zaproszenie do obserwowania procesu twórczego. Autorka odsłania swoje cztery bieguny pisania: bunt, wyobraźnię, współczucie i troskę, które kierują jej opowieściami. Tekst wzbogacają eseje i komentarze Joanny Jabłkowskiej, Izabelli Adamczewskiej-Baranowskiej, Marty Zdanowskiej, Angeliki Siniarskiej-Tuszyńskiej oraz Marzeny Samojlik-Podolskiej, przez co książka staje się przewodnikiem po świecie Bator.
Autorzy i prowadząca rozłożą warsztat na czynniki pierwsze 🎙️🔍
Spotkanie poprowadzi Olga Sabała, która poprowadzi publiczność przez rozmowę o źródłach natchnienia i sposobach pracy nad tekstem. To okazja, by usłyszeć o praktycznych decyzjach pisarskich i o tym, jak zamieniać impulsy w gotowe historie — bez literackich tajemnic do ukrycia, ale z odsłoniętym kompasem wartości, które nadają tekstom sens.
Sprawdzić datę, miejsce i zapisać się — wszystko przy jednym kliknięciu 🗓️💻
- 4 grudnia, godz. 18:00 — Filia nr 47 (os. Dywizjonu 303 1)
- Spotkanie poprowadzi Olga Sabała.
- Wydarzenie finansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, edycja 2024, organizowane w ramach cyklu „Desant w Bibliotece Kraków, czyli spotkania na Dywizjonu”. 😀
Obowiązują zapisy na stronie wydarzenia:
W moje strony
.
Dla przypomnienia — obowiązują zapisy na stronie wydarzenia:
W moje strony
.
Kto chce wcześniej zajrzeć do materiału, może sprawdzić dostępność tytułu w katalogu biblioteki: W moje strony. Trzy wyprawy w stronę wyobraźni, współczucia i troski — warto zajrzeć przed spotkaniem i przyjść z notatnikiem. 🙂
na podstawie: Biblioteka Kraków.
Ostatnie Artykuły

Masz problem z kuną w Krakowie? Zobacz, dlaczego gryzą kable, niszczą dachy i jak w końcu pozbyć się problemu

Przemarsz w Wieliczce zmieni kursy autobusów. ZTP wskazuje objazdy

SBB wraca na finał wystawy - będą muzycy, autografy i pamiątkowe zdjęcia

Nowa Huta w rytmie flower power. Parada rowerowa przyciągnęła tłumy

Dwór z basenem i fosą - MCK pokazuje „Sarmacki modernizm”

Czułe Czytanie w Krakowie - przedszkolaki wchodzą w świat książek i zabawy

W Krakowie młodzi kierowcy musieli połączyć teorię, tor i pierwszą pomoc

Krakowskie biblioteki oddają ladę znanym twarzom - będzie rozmowa, książki i trochę magii 📚

Trzech 9-latków podpaliło stodoły w Nowej Hucie - straty są ogromne

Seniorzy z Mistrzejowic usłyszeli, jak oszuści polują na ich oszczędności

Jan Zawadzki z Krakowa wskoczył na podium „Debiutów 2026”

Robot, mikroskop i komiks - maj w NUD będzie naprawdę ruchliwy

Umuzykalniaj w Krakowie - trzy warsztaty, które mogą odświeżyć lekcje muzyki

Nowa nawierzchnia i chodnik w Przegini Duchownej. Droga przeszła odbiór
Przydatne dane teleadresowe
- Małopolski Szpital Ortopedyczno - Rehabilitacyjny im. prof. Bogusława Frańczuka w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Komisariat Policji I w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Instytut Fizjologii Roślin im. Franciszka Górskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków "Wschód" - kontakt, godziny, informacje
- Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
