Internet dla seniorów – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Według danych CBOS za rok 2023 z Internetu korzysta już niemal połowa osób mających od 65 do 74 lat oraz niespełna jedna trzecia starszych respondentów. Ponadto z roku na rok zwiększa się liczba seniorów, którzy regularnie korzystają z Internetu. Jak wybrać ofertę, która spełni oczekiwania tej grupy wiekowej?

Internet dla seniorów – podstawowe wyzwania

Osoby starsze korzystają z Internetu w różnym zakresie. Niektórzy tylko przeglądają strony internetowe, inni są aktywni w social mediach, a jeszcze inni obsługują bankowość online lub stosują inne, równie praktyczne rozwiązania. Przez wzgląd na swój wiek seniorzy często potrzebują więcej czasu, aby wykonać określone czynności, wpisać dane lub przeczytać treści na stronie. Dlatego Internet dla osoby starszej powinien być przede wszystkim wydajny i stabilny.

Dodatkowo ważne, aby wybrana oferta zapewniała seniorowi bezpieczeństwo w sieci. Tutaj warto zwrócić uwagę na pakiet bezpieczeństwa od dostawcy usług internetowych INEA. Oszuści znajdują wiele sposobów, aby nakłonić nas do kliknięcia niebezpiecznych linków lub podania danych do bankowości elektronicznej. Jeden nieostrożny ruch może spowodować, że komputer lub smartfon zostanie zainfekowany złośliwym oprogramowaniem. Szukając dostawcy Internetu dla seniora, warto sprawdzić, czy wybrana firma oferuje również pakiet bezpieczeństwa, w ramach którego urządzenie, z którego korzysta, będzie regularnie skanowane w poszukiwaniu niebezpiecznych aplikacji, szkodliwego oprogramowania i podejrzanych treści.

Internet i telewizja – czy to dobre rozwiązanie dla seniora?

Seniorzy idą z duchem czasu i coraz częściej korzystają z usług online. Jednocześnie osoby starsze wciąż bardzo chętnie oglądają w telewizji ulubione programy, filmy i seriale. Dlatego idealny pakiet dla seniora powinien zawierać dostęp zarówno do Internetu, jak i telewizji. Wówczas nie trzeba będzie kupować dwóch osobnych usług, aby cieszyć się nielimitowanym dostępem do sieci i ulubionych kanałów.

W takim wypadku świetnym rozwiązaniem będzie Internet światłowodowy od INEA. Można go zamówić w pakiecie z telewizją 4K. Oferta firmy INEA jest bardzo elastyczna. W efekcie można z łatwością dopasować prędkość Internetu i liczbę kanałów do potrzeb danego seniora.

W INEA klienci mogą również wybierać paczki kanałów bez przywiązywania. Jest to absolutna nowość na rynku, dzięki której senior wygodnie skorzysta z telewizji światłowodowej HIWAY na swoich warunkach. Możemy dowolnie włączać tematyczne paczki programów i wyłączać je w trakcie trwania umowy.

Superszybki Internet dla seniora

Superszybki Internet to komfortowe rozwiązanie dla wszystkich użytkowników niezależnie od wieku. Doskonałe parametry można uzyskać, wybierając Internet światłowodowy od INEA. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku użytkowników, którzy oglądają filmy i seriale online, ściągają lub wysyłają większe pliki, grają w gry online, pracują na komputerze lub mają w domu wiele urządzeń, które chcą podpiąć do sieci.

Co więcej, wybór opcji światłowodu symetrycznego od INEA umożliwia ściąganie i wysyłanie plików z tą samą prędkością. Oznacza to, że możesz pobierać zdjęcia i filmy lub wysyłać ulubione kadry do rodziny i znajomych bez ograniczeń. Klienci firmy INEA mogą też skorzystać z opcji Wi-Fi 6 EXTRA. Jest to niewielkie urządzenie o olbrzymim potencjale. Dzięki niemu połączenie z Internetem będzie tak samo mocne i stabilne w każdym pomieszczeniu i na każdym piętrze. Wi-Fi 6 EXTRA to innowacyjny wzmacniacz sygnału, który działa bezprzewodowo i można go wygodnie postawić w dowolnym miejscu. Jest to świetne rozwiązanie dla seniorów, którzy zamieszkują wspólnie z rodziną, która aktywnie korzysta z Internetu. Każdy z domowników będzie miał dostęp do stałego i stabilnego łącza internetowego.

Internet dla seniorów – co wybrać?

Osoby starsze mogą mieć odmienne preferencje w zakresie użytkowania Internetu. Dlatego pakiet powinien być każdorazowo dostosowywany do potrzeb danej osoby. Niemniej jednak w przypadku seniorów często najlepszym rozwiązaniem jest stacjonarny Internet światłowodowy. Dzieje się tak, ponieważ seniorzy przeważnie korzystają z Internetu, gdy przebywają w domu.

Światłowód ma także tę zaletę, że nie ma limitu danych, jest bezpieczny i wyróżnia się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Wybierając ofertę INEA, zyskasz swobodny dostęp do Internetu na bardzo korzystnych warunkach.