Urząd Miasta w Krakowie: Pierwsze prace przy budowie kładki Kazimierz Ludwinów

2 min czytania

Kraków łączy się nowocześnie! Rozpoczęcie budowy kładki Kazimierz-Ludwinów to kolejny krok do komfortowego przemieszczania się mieszkańców. Będzie szybciej, wygodniej i zielono sprawdź, co się zmienia w Twoim mieście.

  • Rozpoczęcie budowy kładki pieszo-rowerowej w Krakowie.
  • Przebudowa infrastruktury miejskiej, w tym sieci gazowej i elektrycznej.
  • Planowane korzyści dla mieszkańców i środowiska naturalnego.
  • Finansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Na brzegach Wisły widać już pierwsze efekty prac nad nowym połączeniem między Kazimierzem a Ludwinowem. Inwestycja kładki pieszo-rowerowej, która ma na celu upłynnienie ruchu oraz poprawę dostępu do terenów zielonych, nabiera tempa. Prace rozpoczęły się od niezbędnej przebudowy infrastruktury technicznej.

Warto zauważyć, że przy mniejszych utrudnieniach dla mieszkańców i z zachowaniem odpowiedniej troski o zieleniec, tylko dwa drzewa zostaną usunięte, a w ich miejsce posadzonych będzie aż osiem nowych. To pokazuje, że nowoczesne inwestycje mogą iść w parze z ekologią.

Kładka o długości około 130 metrów, szerokości prawie 14 metrów i wysokości 16 metrów w najwyższym punkcie, połączy dwa ważne dla krakowian punkty. Projekt zakłada, że konstrukcja składać się będzie z trzech elementów, w tym dwóch łuków stalowych i środkowego pomostu widokowego.

Przejście to nie tylko znacznie skróci drogę z dzielnic południowych do centrum miasta dla rowerzystów, ale również ułatwi dostęp do takich miejsc jak Planty im. Floriana Nowackiego czy doliny Wilgi. Oczekuje się, że kładka przyczyni się również do ożywienia nabrzeży Wisły, podobnie jak miało to miejsce w przypadku kładki ojca Laetusa Bernatka.

Finansowanie tej kluczowej dla miasta inwestycji w dużym stopniu pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, który przekazał na ten cel 65 mln zł.

W kontekście poprawy infrastruktury komunalnej, nie można zapomnieć o aspekcie modernizacji sieci podziemnych, która będzie miała miejsce równolegle z budową kładki, co z pewnością przyczyni się do podniesienia jakości życia mieszkańców Krakowa po obu stronach rzeki.

Opierając się na: Urząd Miasta w Krakowie

Autor: krystian