Nowoczesny, funkcjonalny, spektakularny. Wyglądem wpisujący się w region Doliny Karpia poprzez kształt przypominający rybacką łódź. Taki będzie Miejski Ośrodek Sportu w Zatorze. Obiekt powstaje przy kompleksie sportowym LKS „Zatorzanka” przy ul. Parkowej dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Sportowe serce Zatora i Doliny Karpia

- Robi wrażenie postęp prac i sam projekt. Widać, że pomysł wyrasta z marzeń i potrzeb mieszkańców. I w takim sensie jest to strategiczna inwestycja, bo w Miejskim Ośrodku Sportu będą oni mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania. W szczególności z tego miejsca skorzystają dzieci i młodzież. Tutaj będzie biło sportowe serce Zatora i Doliny Karpia. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych obejmuje prawie 82% całkowitych kosztów inwestycji, tj. ponad 13 mln zł, przy wartości inwestycji na poziomie ok. 16 mln zł – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Nowa jakość

- Do tej pory takiego obiektu, który przyciągałby młodych ludzi do sportu, a jednocześnie stanowił bazę do organizacji imprez i zawodów oraz spędzania wolnego czasu przez mieszkańców, w naszej gminie brakowało. Istniejący kompleks Zatorzanki pamięta jeszcze lata 70. ubiegłego wieku i nie przystaje już do obecnych standardów. Zakończenie inwestycji planowane jest na 20 października przyszłego roku, ale postępy prac pozwalają wierzyć, że oddanie obiektów nastąpi wcześniej - przekazuje burmistrz Zatora Mariusz Makuch.

Innowacyjność i dobre zaplecze

Nowoczesny dwukondygnacyjny obiekt będzie się wyróżniał innowacyjnym designem na tle innych obiektów w Dolinie Karpia. Budynek ma stanowić centrum aktywności sportowej mieszkańców gminy Zator i stanowić zaplecze dla istniejącego boiska i klubu LKS „Zatorzanka”. W obiekcie znajdować się będą następujące pomieszczenia: hall główny, szatnie dla zawodników, sędziów, portiernia, węzły sanitarne, pomieszczenia dla trenerów, magazyn, kotłownia, pralnia, aneks kuchenny, sala szkoleniowo-konferencyjna, pomieszczenia administracyjne oraz sala do ćwiczeń – siłownia.

Energooszczędny

Budynek będzie spełniał najwyższej klasy wymogi energooszczędności. Do jego ogrzewania zamontowana zostanie pompa ciepła oraz kotłownia gazowa.

Obiekt będzie posiadał taras widokowy połączony z parkingiem i trybunami na stadionie. W ramach inwestycji zostaną wybudowane po południowej stronie stadionu zadaszone trybuny na ponad 290 miejsc siedzących.

Na dachu trybun zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna, która zrekompensuje w części zużycie energii elektrycznej.

Wokół obiektu powstaną miejsca parkingowe, chodniki, dojścia do stadionu wraz z ławkami i małą architekturą. Budynek zostanie w pełni wyposażony i umeblowany. Dotyczy to również sprzętu i zaplecza do ćwiczeń w tym urządzeń siłowni.

Po wybudowaniu Miejski Ośrodek Sportu ma organizować oraz wspomagać organizację zawodów oraz imprez sportowych na terenie całej gminy, a także rozwinąć ofertę spędzania na sportowo czasu wolnego przez mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Źródło informacji: https://www.zator.pl/urzad/aktualnosci/Trwa-budowa-Miejskiego-Osrodka-Sportu-w-Zatorze/idn:6430.html


20230901_Zator 20230901_Zator 20230901_Zator 20230901_Zator 20230901_Zator 20230901_Zator 20230901_Zator 20230901_Zator