12 sierpnia z pewnością zostanie na długo w pamięci członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarzeczu. To właśnie dziś jednostka otrzymała sztandar, wyjątkowy dzień docenienia za gotowość i służbę niesioną drugiemu człowiekowi nawet z narażeniem własnego życia.

W uroczystości nadania sztandaru połączonej z 75-leciem OSP w Zarzeczu udział wziął II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, który przekazał pamiątkowy grawer. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Następnie zebrani przemarszem udali się na miejsce ceremonii, gdzie wygłoszony został uroczysty apel.

- Każdego dnia dajecie świadectwo strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Poświęcony i nadany dziś sztandar jest dowodem tych działań. Od teraz stanowi symbol Waszej jednostki. Niech będzie chlubą i dumą dla wszystkich pokoleń OSP Zarzecze. Pragnę zapewnić o wdzięczności swojej oraz polskiego rządu za Waszą odwagę oraz zaangażowanie, które okazujecie każdego dnia służąc swojej społeczności. Życzę, aby święty Florian nieustająco miał w swojej opiece wszystkich Państwa - mówi II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

4D5A6065AH0A14174D5A60544D5A6082AH0A13724D5A60084D5A6033