Od środy, trwają sportowe zmagania w ramach III Igrzysk Europejskich. Nad bezpieczeństwem sportowców, kibiców oraz mieszkańców Krakowa cały czas czuwają policjanci. Małopolskich funkcjonariuszy wspomagają także policjanci Oddziału Prewencji Policji z Kielc oraz z Bydgoszczy, natomiast małopolską drogówkę wspierają policjanci z KWP w Gorzowie Wielkopolskim, KWP w Bydgoszczy oraz KWP w Poznaniu.

21 czerwca br., na stadionie miejskim przy ul. Reymonta w Krakowie odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia III Igrzysk Europejskich. Wiele z konkurencji  rozgrywanych jest na terenie Krakowa.

W związku z tym policjanci zabezpieczają rejony obiektów sportowych znajdujących się na obszarze małopolskiej stolicy, zwracając uwagę na bezpieczeństwo sportowców uczestniczących w zawodach, kibiców oraz mieszkańców Krakowa. W trakcie policyjnych działań funkcjonariusze dbają przede wszystkim, o zachowanie ładu i porządku publicznego w rejonie sportowych zmagań. Dodatkowo mundurowi zabezpieczają także rejon Wioski Zawodniczej mieszczącej się na terenie Miasteczka Akademickiego AGH, gdzie zakwaterowanych jest około 4 tysięcy zawodników. W trakcie minionego weekendu policjanci z Krakowa wspomagani przez funkcjonariuszy z województw świętokrzyskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz lubuskiego zabezpieczali m.in. rozgrywki koszykówki 3 × 3 odbywające się w Centrum Sportu Niepełnosprawnych Cracovia Arena przy ul. Focha, zawody łuczników rozgrywane na terenie Płaszowianka Arena przy ul. Stróża Rybna, rywalizację w pięcioboju nowoczesnym odbywającą się na obiektach krakowskiego AWF przy al. Jana Pawła II oraz rozgrywki tenisa stołowego rozgrywane w Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy na ul. Ptaszyckiego. Ponadto policjanci byli obecni również w rejonie krakowskiej Tauron Areny, gdzie odbywały się zawody szermierki, stadionu miejskiego przy ul. Reymonta, gdzie rywalizowali rugbyści oraz na krakowskim Rynku Głównym, gdzie na specjalnie przygotowanym korcie toczyła się rywalizacja gry w padel. Dodatkowo mundurowi pilnowali bezpieczeństwa w trakcie treningów triathlonistów, mających miejsce na obiekcie sportowym przy ul. Podchorążych.

W trakcie weekendowych zabezpieczeń imprez sportowych rozgrywanych w ramach III Igrzysk Europejskich mundurowi nie odnotowali poważnych zdarzeń, poza incydentem mającym miejsce w niedzielę, kiedy w trakcie wchodzenia kibiców na stadion przy ul. Reymonta ochrona obiektu ujęła 15-latka, który próbował wnieść na obiekt niebezpieczny przedmiot. 15-latek został przekazany policjantom, którzy przewieźli go do policyjnej jednostki, a następnie przekazali w ręce opiekunów. Informacja o tym zdarzeniu zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze kroki wobec 15-latka.

Policjanci do końca sportowych zmagań będą obecni przy obiektach, w których będzie obywać się sportowa rywalizacja.