Funkcjonariusze Komisariatu Policji VI w Krakowie uczestniczyli w piknikach, zorganizowanych dla rodzin z dziećmi, podczas których promowali bezpieczeństwo i zawód policjanta.

Pod koniec maja i na początku czerwca br. mundurowi z komisariatu VI wzięli udział w kilku wydarzeniach na terenie Krakowa. Policjanci pojawili się na terenach zielonych XXV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego i Przedszkola Samorządowego nr 6 im. M. Jordana w Krakowie oraz w Centrum Handlowym Bonarka, gdzie brali udział w piknikach rodzinnych. W trakcie wydarzeń zaprezentowano wyposażenie radiowozu policyjnego oraz rozdawano materiały dydaktyczne. Mundurowi przygotowali stanowiska profilaktyczne, na których dzieci mogły znaleźć wiele ciekawych gadżetów, książek, ale także odcisnąć na karteczkach swoje odciski palców. Uczestnicy zasiadali na policyjnym motocyklu, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także oglądali sprzęt, którym funkcjonariusze posługują się podczas pełnionej służby. Mundurowi opowiadali o specyfice swojej pracy, a także przypominali o zasadach, jakie panują na drogach, wyjaśniając, w jaki sposób uczestnicy ruchu drogowego powinni zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Funkcjonariusze odpowiadali na liczne pytania dotyczące bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym, rozwiewając pojawiające się wśród zainteresowanych wątpliwości.

Zorganizowane pikniki przyciągnęły wiele krakowskich rodzin, którym towarzyszył szeroki uśmiech i dobry humor. Wydarzenia oprócz świetnej zabawy, były świetną okazją do wspólnej nauki zasad bezpieczeństwa i promowania zawodu policjanta.