Czy warto mieszkać w Krakowie?

Kraków, czyli stolica Małopolski, od lat przyciąga nowych mieszkańców. To ogromny ośrodek kulturalny z uczelniami światowej renomy. To również bardzo dobrze skomunikowane miasto (po Krakowie kursuje ponad 150 linii autobusowych!), a jednocześnie ważny węzeł transportowy. Sprawdź, czy warto mieszkać w Krakowie i poznaj zalety lokalizacji nowych mieszkań.

Mieszkania w Krakowie na sprzedaż – bliskość terenów zielonych

Nowe mieszkania w Krakowie powstają w atrakcyjnych lokalizacjach. Warto wziąć pod uwagę np. inwestycję dewelopera Develia – osiedle Centralna Park, znajdującą się przy ulicy Galicyjskiej. Osiedle położone jest w niewielkiej odległości od terenów zielonych: Parku Lotników Polskich, Paprociowego Lasu i Rekreacyjnego Ogrodu Krakowian. Najbardziej rozległy z nich to Park Lotników Polskich – można w nim znaleźć utwardzone ścieżki do biegania i jazdy na rowerze, plac zabaw, a nawet skatepark.

Nowe mieszkania w Krakowie – wszystko w zasięgu ręki

Żeby można było szybko i wygodnie zrobić codzienne zakupy, ważne żeby blisko osiedla znajdował się  market, a najlepiej centrum handlowe. Przyszli mieszkańcy osiedla Centralna Park, nie muszą się o to martwić. W kilka minut dojadą do Biedronki lub Market Point. Z kolei na większe zakupy, mogą się wybrać do Centrum Handlowego M1.

Mieszkania w Krakowie – blisko restauracji

Jednym z elementów branych pod uwagę przy zakupie nowych mieszkań w Krakowie, jest bliska dostępność restauracji. Co można znaleźć niedaleko Centralna Park w Krakowie? Restaurację azjatycką Thai Fun, Yana Sushi, pizzerię Pizza Hut, a dla fanów domowego jedzenia – Bar „Anja” i Restaurację Miły Zakątek.

Mieszkania na sprzedaż – dobrze skomunikowane z centrum

Dla osób, które nie dysponują własnym samochodem, istotną kwestią, przy zakupie nowego mieszkania w Krakowie, będzie odległość od najbliższego przystanku komunikacji miejskiej. Osiedle Centralna Park dzieli zaledwie kilkaset metrów od przystanków autobusowych linii: 174, 178 i 578. Każdym z nich można łatwo dostać się w okolice centrum. Alternatywą są również tramwaje: 1, 22 i 14.