Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji w sezonie zimowym 2022/2023 realizowało szóstą edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób przebywających na zorganizowanych terenach narciarskich, pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. W ramach akcji zorganizowano między innymi konkurs plastyczno – filmowy dla dzieci i młodzieży pod tytułem „Śnieżny Dekalog”.

16 marca br. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, podczas którego wyłoniono zwycięzców. Jury konkursowe wyłoniło 2 laureatów prac plastycznych i 6 laureatów spotów filmowych oraz przyznało 6 wyróżnień. Wśród wyróżnionych w kategorii wiekowej 5-10 lat znalazło się rodzeństwo z Krakowa Mateusz Mleko lat 6 oraz Emilia Mleko lat 9, którzy stworzyli spot filmowy.
Mateusz i Emilia nie mogli pojawić się na uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 30 marca br. w siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie, dlatego nagrodę odebrali z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie.
27 kwietnia br. Mateusz i Emilia pojawili się wraz ze swoimi rodzicami w gabinecie szefa krakowskich policjantów inspektora Zbigniewa Nowaka. Komendant Miejski wręczył rodzeństwu nagrodę oraz dyplom, a także pogratulował im otrzymanego wyróżnienia i zachęcał do podejmowania kolejnych wyzwań, życząc wielu sukcesów.
Dzieci bardzo ucieszyły się nie tylko z przyznanego wyróżnienia i nagrody, którą otrzymały, ale również z wizyty w siedzibie Komendy Miejskiej. Na dziedzińcu policyjnego budynku mogły obejrzeć radiowóz i zasiąść w jego wnętrzu, a także spotkać się z policyjnymi przewodnikami psów służbowych i ich wyszkolonymi czworonogami. Zainteresowanie rodzeństwa wzbudziło umundurowanie policjanta, biorącego udział w zabezpieczaniu meczów, którego elementy mogły obejrzeć, przymierzyć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Więcej na temat relacji z gali rozdania nagród zwycięzcom tegorocznego konkursu, można przeczytać tutaj:  www.policja.pl/