Ponad 13 tysięcy kierujących zostało przebadanych pod kątem trzeźwości podczas trzygodzinnych poniedziałkowych działań małopolskiej Policji. Ujawniono 14 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu.

W poniedziałek 20 lutego br. w godzinach porannych od 6.00 do 9.00 w Małopolsce, policjanci przeprowadzili kolejne w tym roku cykliczne ogólnowojewódzkie działania „ALKOHOL I NARKOTYKI”. Na zawartość alkoholu przebadanych zostało 13 494 kierujących,  natomiast na zawartość narkotyków przebadanych zostało 5 kierujących.  Podczas działań ujawniono 14 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu.
Od początku roku, tj. od 1 stycznia do 20 lutego, małopolscy policjanci ujawnili już 502 nietrzeźwych kierujących oraz 56 prowadzących pojazd pod wpływem narkotyków. W tym okresie, w Małopolsce nietrzeźwi kierujący spowodowali 10 wypadków, w których zginęła 1osoba, a 12 zostało rannych. Ponadto nietrzeźwi kierowcy przyczynili się do zaistnienia 68 kolizji drogowych.  

Ponownie przypominamy, że kierowanie pod wpływem alkoholu jest bardzo niebezpieczne i zawsze wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy i uniemożliwieniem dalszej jazdy.