Spóźnienie do pracy czy wcześniejsze wyjście może zdarzyć się każdemu. Jeśli jednak pracownicy spóźniają się notorycznie, w skali miesiąca czy roku jest to już poważna strata dla pracodawcy. Świetnym rozwiązaniem tego problemu może być rejestrator czasu pracy w firmie – dyscyplinowanie pracowników nie jest jego jedyną zaletą.
Rejestrator czasu pracy to elektroniczny system, który ułatwia życie pracodawcy, osobom z kadr, które zajmują się wyliczaniem wypłat na podstawie godzin pracy oraz rozliczaniem nadgodzin. Wszystko, co kiedyś trzeba było robić ręcznie, obecnie można zrobić w systemie. jest szybciej, wygodniej, a przy tym eliminujemy ryzyko błędów i pomyłek powstających przy wyliczaniu czasu pracy.
Zalety rejestratora czasu pracy
W skład rejestratora czasu pracy wchodzi system rcp komputerowy, czytniki kart oraz same karty, które pracownicy muszą odbijać na wejściu i wyjściu z zakładu pracy. Sam fakt wyposażenia pracowników w karty rejestrujące ich czas pracy wpływa motywująco i mobilizująco. W firmach, w których jest rejestrator czasu pracy, bardzo szybko znika problem notorycznych spóźnień i wcześniejszych wyjść. O wiele łatwiej jest również podsumować czas pracy w skali tygodnia czy miesiąca dla jednego pracownika, a także całego działu i zespołu. Wszystko bowiem liczy system, tworząc przy okazji różne wersje raportów. Dzięki rejestratorowi czasu pracy, pracodawca wypłaca wynagrodzenie za rzeczywiście przepracowane godziny, co w perspektywie długofalowej może mu przynieść spore oszczędności.
Jak wybrać dobry rejestrator czasu pracy?
Oferta rejestratorów czasu pracy z roku na rok jest coraz większa, odpowiadając potrzebom różnych grup klientów. Do wyboru są rozwiązania przeznaczone dla dużych przedsiębiorstw, jak i systemy, które sprawdzają się w przypadku małych i średnich firm. Zanim zdecydujesz się na konkretny system, dobrze jest sprawdzić ofertę co najmniej kilku różnych rejestratorów, upewnić się, jakie są ich funkcjonalności, jakie usługi są w cenie, a za co trzeba dodatkowo zapłacić. Dobrym pomysłem może być również skorzystanie z darmowej wersji testowej, które możemy znaleźć w ofertach dobrych firm. Dzięki temu sprawdzimy, jak działa program w warunkach konkretnego przedsiębiorstwa i czy spełnia oczekiwania użytkowników. Koszt rejestratora czasu pracy to zaledwie kilkaset złotych miesięcznie – zyski i korzyści, jakie w tym czasie otrzymamy, będą nieporównywalnie większe.