Poznaj skuteczne zabiegi na zamykanie naczynek!

Zamykanie naczynek przy pomocy lasera jest trwałym i skutecznym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają osoby o wrażliwej skórze naczynkowej. Laseroterapia jest stosunkowo młodą metodą, która od końca XX wieku przeżywa prawdziwy rozkwit, pozwalając obecnie na szerokie zastosowanie lasera w codziennej praktyce wielu kosmetologów i lekarzy. Jeśli nieestetyczne naczynka na twarzy są Twoim zmartwieniem, koniecznie sprawdź dlaczego warto wybrać się na zamykanie naczynek do gabinetu kosmetycznego!

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Zamykanie naczynek przy użyciu nowoczesnych technologii laserowych jest zabiegiem bezpiecznym, bezbolesnym i co najważniejsze - dającym szybkie i trwałe efekty.

W zabiegu wykorzystywany jest laser, który emituje wiązkę światła o danej długości. Dzięki temu wiązka ta jest selektywnie absorbowana przez hemoglobinę - barwnik występujący w czerwonych krwinkach. Zachodzący w ten sposób proces termolizy powoduje trwałe zniszczenie ścianek naczyń krwionośnych w miejscu zabiegu. Ostateczne naczynie obumiera i zostaje wchłonięte, przez co przestaje być widoczne” - mówi kosmetolog Natalia Cholak z Clinica Cosmetologica

Zamykanie naczynek nowoczesnym laserem

Laseroterapia charakteryzuje się dużą precyzją, ponieważ wiązka światła jest wyzwalana przez operatora wyłącznie w miejscu występowania zmian naczynkowych.

Innowacyjny laser naczyniowy daje rewelacyjne efekty dzięki zastosowaniu żółtego światła. Ta długość fali jest o 40% mocniej pochłaniana przez przez hemoglobinę, niż światło w klasycznych laserach. Laser likwiduje rozszerzone naczynka na twarzy już nawet w pojedynczej serii zabiegów.

Drugie dostępne urządzenie wykorzystuje dłuższą fale światła, emitując pulsacyjne, krótkie i bezpieczne błyski. Głowica posiada system chłodzenia, który czyni zabieg w pełni komfortowym.

Laserowe zamykanie naczynek nie wymaga specjalnych przygotowań, poza pewnymi ograniczeniami związanymi z użyciem lasera. Do najważniejszych przeciwwskazań należy zbyt mocna opalenizna oraz używanie leków, ziół i substancji fotouczulających. Zabieg trwa średnio od 15 do 60 minut, w zależności od wielkości zmian. Zamykanie naczynek na twarzy nie jest bolesne, jednak zabiegowi towarzyszy lekki dyskomfort w postaci odczuwania miejscowo ciepła, delikatnego szczypania lub mrowienia. Więcej informacji na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/rozszerzone-naczynka-na-twarzy/

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Zamykanie naczynek laserem pozwala szybko wrócić do codziennych czynności. Po tym nieinwazyjnym zabiegu należy jedynie:

  • unikać makijażu (24h po zabiegu)
  • wspierać regenerację skóry odpowiednimi kosmetykami (2 tyg po zabiegu)
  • unikać aktywności powodujących przekrwienie i przegrzanie skóry (2 tyg po zabiegu)
  • stosować kremy zapewniające ochronę przeciwsłoneczną (4 tyg po zabiegu)

Czy popękane naczynka już nie wrócą?

Zamykanie naczynek wykonane laserowo daje trwałe efekty, które są widoczne nawet po pierwszym zabiegu. Jednak zaleca się powtórzenie laseroterapii od 2-4 razy w odstępie kilku tygodni, ze względu na tendencję do nawracania i różną głębokość zmian. Bardzo duże znaczenie po zabiegu ma też odpowiednia pielęgnacja i dbałość o skórę naczynkową.

Gdzie wykonać zamykanie naczynek laserem w Gdańsku?

Decydując się na zamykanie naczynek należy pamiętać, że jest to zabieg, który wymaga od kosmetologa wiedzy i doświadczenia. Bardzo ważne żeby wizyta była poprzedzona konsultacją, dzięki której możliwe jest dobranie skutecznego i bezpiecznego sposobu, z uwzględnieniem przeciwwskazań i indywidualnych potrzeb klienta. Jeśli chodzi o zamykanie naczynek Gdańsk placówka, która dysponuje profesjonalnym sprzętem będącym częścią placówki medycyny estetycznej - Clinica Cosmetologica. Placówka ta cieszy się zaufaniem klientów, dzięki stałemu wsparciu dermatologa a także wykwalifikowanej i życzliwej kadrze, co przekłada się na jakość świadczonych usług.

Rozszerzone naczynka na twarzy - to już przeszłość!

Dzięki intensywnemu rozwojowi technologii medycyna estetyczna dysponuje potężnymi narzędziami, które skutecznie likwidują popękane naczynka. Odwiedzając Clinica Cosmetologica możesz liczyć na profesjonalną pomoc i najnowocześniejsze, w pełni bezpieczne lasery. Zdecyduj się na zamykanie naczynek, odzyskaj pewność siebie i ciesz się zdrową skórą każdego dnia!

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607