Wózki widłowe dzielą się na spalinowe, gazowe i elektryczne. Widlaki na gaz są najbardziej uniwersalnymi typami pojazdów przeznaczonych do transportu. Mogą pracować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Jeśli zamontujesz w nich odpowiednie filtry, wykorzystasz je także w hali magazynowej. Jakie jeszcze zalety mają wózki widłowe LPG?

Wózki widłowe z napędem LPG — niskoemisyjne, trwałe i ekonomiczne

Nowe wózki widłowe LPG — przyjazne środowisku

Pojazdy, których używa się w fabrykach, magazynach i halach, mają różne instalacje napędowe (podobnie jak samochody). Wiele mówi się o tym, że warto wybrać wysokoprężne wózki widłowe z silnikiem Diesel. Sporo jednak zależy od rodzaju pracy i przeznaczenia pojazdu. W dobie, kiedy szanujemy środowisko i nie chcemy przyczyniać się do zmian klimatycznych, wybór widlaka z silnikiem Diesla nie będzie trafiony, jako że jest on wysokoemisyjny.

Lepszą inwestycją (a już na pewno bardziej przyjazną środowisku) okażą się nowe wózki widłowe LPG (Liquefield Petrolotaum Gas), czyli na gaz. Propan-butan pełni funkcję paliwa silnikowego w widlaku LPG. Ów gaz zawiera węglowodory o krótszym łańcuchu. Podczas ich spalania wydziela się mniejsza ilość gazów cieplarnianych (jest ich o wiele mniej niż w przypadku Diesla czy benzyny).

Mieszanka propanu i butanu jest cięższa od powietrza i lżejsza od wody, jednak najważniejsze jest to, że emituje mniej spalin od wspomnianych popularnych paliw. Wózki widłowe LPG podczas pacy praktycznie nie generują sadzy, co wynika z tego, że gaz silnikowy nie zawiera siarki.

Widlaki LPG, czyli pojazdy zwrotne i ekonomiczne

Instalacja LPG jest niskociśnieniowa, dlatego zbiornik na paliwo jest lekki. To przekłada się na zwrotność pojazdu. Możesz nim bez przeszkód manewrować nawet na małych i ciasnych przestrzeniach. Nowe wózki widłowe LPG charakteryzują się mobilnością i elastycznością pracy. Butlę z gazem nie tylko szybko dostarczysz w dowolne miejsce, ale także prędko ją wymienisz. To oczywiście przełoży się na szybkość pracy i na większe zyski przedsiębiorstwa. Wózki widłowe LPG są także pojazdami bardzo praktycznymi. Butlę z gazem uzupełnisz niemal na każdej stacji benzynowej, co jeszcze bardziej usprawnia użytkowanie.

Wózki widłowe LPG — ciche, wszechstronne, o długiej żywotności

Silnik na gaz LPG pracuje cicho (2-3dB), dzięki czemu nie zagraża zdrowiu pracowników (utrata lub pogorszenie słuchu). Jednak tym, co warto wziąć pod uwagę, decydując się na widlaki LPG, jest ich wszechstronność. Pojazdy na gaz mogą pracować zarówno na otwartych przestrzeniach, jak i wewnątrz hali lub magazynu (są nietoksyczne).

Samego gazu w butli nie wymienia się często, co wpływa na długą żywotność widlaków. Naturalnie, jeśli chodzi o spalanie, wiele zależy tu od wielkości wózka widłowego. Przykładowo niewielkich rozmiarów nowe wózki widłowe LPG spalają od 2 do 3,5 litrów/h, natomiast nieco większe — od 3,5 do 6 l/h.

Wózki widłowe LPG a pojazdy elektryczne

Zastosowanie butli z gazem LPG sprawia, że widlak może pracować non-stop. Ogromnym plusem tego typu pojazdów jest także oszczędność czasu. Czy wiesz, że butlę z gazem wymienisz w niecałe 2 minuty? Tymczasem akumulatory do wózków widłowych elektrycznych ładujesz nawet kilka godzin. Co więcej, widlaki LPG przez dłuższy czas mogą stać nieużywane, podczas gdy akumulatory wózków elektrycznych należy ładować także wtedy, kiedy pojazdy pozostają w spoczynku.

Nowe wózki widłowe LPG warto wybrać nie tylko ze względu na długą żywotność, niskoemisyjność, cichą pracę i zwrotność. Są one także opłacalne cenowo. Decydując się na widlaka LPG, poniesiesz o wiele niższe koszty niż gdybyś postawił na pojazd spalinowy lub elektryczny.

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://cswim.pl/109-lpg