Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy każdego roku przyciąga rzesze krakowian, którzy podczas spaceru ulicami miasta wrzucają datki do puszek wolontariuszy. Bezpieczeństwa wolontariuszy i mieszkańców strzegli w tym czasie krakowscy policjanci.

Imprezą towarzyszącą 31 Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był „Bieg Wielkich Serc”, w którym wzięło udział kilkaset osób. Biegacze wyruszyli z okolic Galerii Kazimierz i mieli do pokonania pięciokilometrową trasę, przebiegającą głównie wzdłuż bulwarów wiślanych. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, dbali w tym czasie o bezpieczeństwo uczestników zabezpieczając odcinki jezdni przecinające trasę biegu.

Krakowscy policjanci pilnowali też porządku publicznego na terenie całego miasta dbając przede wszystkim o bezpieczeństwo kwestujących wolontariuszy oraz mieszkańców, którzy tego dnia spacerowali i jednocześnie przekazywali datki na cel charytatywny.

W tym dniu funkcjonariusze zabezpieczali również kilka zgromadzeń publicznych, które odbyły się w centrum miasta. Wszystkie inicjatywy przebiegły bez zakłóceń.