Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia… Dziś te słowa wypowiedziało 45 nowych policjantów i policjantek, dołączając w ten sposób do formacji, której motto wyraża się w słowach: Pomagamy i chronimy.

W uroczystości udział wzięli wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz komendant wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion, którzy wręczyli nowym policjantom legitymacje służbowe oraz zasady etyki zawodowej.

– Wyjątkowy dzień w życiu każdego policjanta to ślubowanie. Słowa: „Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia” to wyjątkowe zobowiązanie, a zarazem drogowskaz w dalszej, codziennej pracy. Niech zakładany mundur napełnia Was dumą z wykonywanej służby na rzecz Ojczyzny i obywateli. Gratulując decyzji wstąpienia w szeregi małopolskiej Policji, życzę satysfakcji z dokonanego wyboru ścieżki zawodowej oraz wszelkiej pomyślności – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Policjantów, którzy podczas uroczystego ślubowania wstąpili w szeregi małopolskiej Policji, czeka teraz przeszkolenie. Po nim rozpoczną oni służbę. Do Komendy Wojewódzkiej Policji trafi 5 nowych funkcjonariuszy. Komendy Miejskie Policji zyskają 15 policjantów, w tym 12 – Komenda Miejska Kraków i 3 Komenda Miejska Nowy Sącz. Zasilone zostaną również szeregi w Komendach Powiatowych Policji. 14 policjantów trafi do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, 3 w Chrzanowie, 2 w Myślenicach i 2 w Oświęcimiu. Pozostali funkcjonariusze będą pełnili swoją służbę w Komendzie Powiatowej w Bochni, Gorlicach, Limanowej, Nowym Targu i Wieliczce.

W ubiegłym roku małopolski garnizon Policji zasiliło 391 nowych funkcjonariuszy. W 2021 roku wstąpiło do Małopolskiej Policji 410 funkcjonariuszy. Obecnie w garnizonie małopolskim zatrudnionych jest 7891 funkcjonariuszy.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi: https://malopolska.policja.gov.pl/krk/praca-i-sluzba-w-policj/rekrutacja-do-sluzby-w/46,Rekrutacja-do-sluzby-w-Policji.html

AH0A3793AH0A3549AH0A3571AH0A3566AH0A3569AH0A3639AH0A3765AH0A3682AH0A3658AH0A3620AH0A3575