W tym szczególnym świąteczno-noworocznym czasie odbyło się spotkanie w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu. Podczas wydarzenia wojewoda małopolski Łukasz Kmita, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, wręczył Złoty Krzyż Zasługi dla dyr. olkuskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W spotkaniu oprócz wojewody wzięli udział m.in. starosta olkuski Bogumił Sobczyk, wicestarosta Paulina Polak, przewodniczący rady powiatu Jacek Osuch oraz przedstawiciele służb mundurowych i Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Jarosław Foremny.

- Ostatnie lata pokazały jak wymagająca i trudna jest Państwa praca. Okres pandemii był niezwykle trudny dla nas wszystkich. Szczególnie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne miały czas wzmożonej pracy, podejmowania nieszablonowych decyzji dających Polakom bezpieczeństwo w tym trudnym czasie. Dziękuję za Państwa służbę każdego dnia. Dziś szczególnie pragnę podziękować Pani Dyrektor za wiele lat poświęcenia i pracy na rzecz Ojczyzny. Przy okazji tego spotkania świąteczno-noworocznego pragnę życzyć Państwu dalszych sukcesów na drodze zawodowej jak i prywatnej. Dużo zdrowia i pokoju na 2023 rok – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Za zasługi na rzecz ochrony zdrowia publicznego Złotym Krzyżem Zasługi uhonorowana została Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu lek. med. Agata Knapik. Dyrektor olkuskiej PSSE odebrała z rąk wojewody małopolskiego list gratulacyjny, związany z jubileuszem 20-lecia pracy na stanowisku Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu.

- W minionych 20 latach przyszło się Pani mierzyć z wieloma wyzwaniami, które wiązały się chociażby z budową nowej siedziby Stacji, poprawą warunków pracy, doskonaleniem zawodowym, a w ostatnich latach przede wszystkim z zabezpieczeniem Mieszkańców powiatu olkuskiego przed negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Szczerze dziękuję za tak oddaną służbę w tym jakże trudnym dla nas wszystkich czasie – napisał w liście wojewoda małopolski.

AH0A07210101AH0A0692AH0A0855AH0A0763AH0A0947AH0A1123AH0A0611