Małopolski garnizon Policji stale zasila swoje szeregi. 53 nowych funkcjonariuszy i funkcjonariuszek złożyło dziś ślubowanie podczas uroczystego apelu w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. To już szóste w tym roku przyjęcie do służby w Policji.

W uroczystości uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita, przekazując najbardziej zasłużonym policjantom przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Medale za Długoletnią Służbę – 1 Złoty, 2 Srebrne i 2 Brązowe. Zostały także wręczone Odznaki Zasłużony Policjant – 1 złota, 4 srebrne i 15 brązowych. Medalem za Zasługi dla Policji uhonorowany został starosta tatrzański Piotr Bąk.

– „Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia” – tak brzmiały słowa złożonego dzisiaj ślubowania. To ważny dzień dla Was i Waszych bliskich. To początek nowego etapu w Waszym życiu. Zakładając mundur, podejmujecie się wyzwania służby państwu polskiemu i obywatelom, ale to jednocześnie wielki powód do dumy. Wszystkim Wam gratuluję obranej drogi i życzę służby dającej satysfakcję i spełnienie – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 12 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 10 nowych funkcjonariuszy. 6 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, a 4 do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach, Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu, Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej oraz Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem zyskają po 2 policjantów. Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie trafi 5 nowych funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu zyska 4 policjantów, Komendę Powiatową Policji w Miechowie zasili 3 policjantów, a do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce przydzielony zostanie 1 policjant.


Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi: https://malopolska.policja.gov.pl/krk/wolnytekst/21443,Rekrutacja-do-sluzby-w-Policji.html

20221130 MLP Policja 20221130 MLP Policja 20221130 MLP Policja 20221130 MLP Policja 20221130 MLP Policja 20221130 MLP Policja 20221130 MLP Policja