Policjanci zabezpieczali uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, oraz wydarzenia towarzyszące tym obchodom. Dodatkowo funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo w związku z odbywającym się II ligowym meczem piłki nożnej, a także pilnowali porządku podczas licznych zgromadzeń i wizyt przedstawicieli rządu.

11 listopada br. obchody Narodowego Święta Niepodległości w Krakowie rozpoczęły się nabożeństwem w Katedrze Wawelskiej. Dalsza część uroczystości odbyła się przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Matejki. Obchodom tym towarzyszyły wydarzenia muzyczne na scenie zlokalizowanej na płycie Rynku Głównego. W obchodach organizowanych przez Wojewodę Małopolskiego brali udział przedstawiciele rządu, zaproszeni gości, oraz tłumy krakowian. O bezpieczeństwo wszystkich uczestników dbali krakowscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Tego dnia miał również miejsce II ligowy mecz piłki nożnej oraz 13 zgromadzeń, imprez publicznych.

Obchody rocznicowe przebiegły spokojnie i bez incydentów. Mundurowi podejmowali natomiast interwencje wobec osób, które podczas zgromadzeń zakłócały porządek. Policjanci w czasie swoich całodniowych działań wylegitymowali 157 osób, wobec 33 osób skierowane zostaną wnioski do sądu o ukaranie, natomiast jedna osoba odpowie za znieważenie funkcjonariusza.