Technologia od jakiegoś czasu tak poszła do przodu, że możliwe jest nauczanie angielskiego przez Skype. Coraz więcej osób decyduje się na taką formę nauki. Komunikator Skype zastępuje kontakt face to face w szkole językowej. A jak wygląda nauczanie z perspektywy nauczyciela i ucznia? W tym artykule przyjrzymy się temu zagadnieniu.

Angielski przez Skype - jak wygląda nauczanie od strony lektora?

Technologia w służbie nauce czyli angielski przez Skype

Nauka angielskiego przez Skype nie jest skomplikowana. Wystarczy tylko, aby uczeń i nauczyciel mieli tę samą wersję Skype i dostęp do stałego łącza. Poza inną formą komunikowania, lekcje angielskiego przebiegają tak, jakby odbywały się w szkole. Co to oznacza dla nauczyciela? Może on poświęcić więcej czasu na prowadzenie lekcji angielskiego przez Skype, nie musi tracić go na dojazdy do szkoły językowej. A czy zdarzają się odwołania zajęć? Oczywiście, ale ich procent nie jest wyższy niż w przypadku odwołań klasycznych lekcji. Jak więc widać technologia umożliwia nowoczesne nauczanie i korzystanie z narzędzi ułatwiających komunikowanie się bez wychodzenia z domu.

Warunki udanej lekcji angielskiego przez Skype z punktu widzenia nauczyciela

Angielski przez Skype to wygodny sposób uczenia. Można bowiem zgłębiać język z dowolnego miejsca, z tym, że najlepiej by był to własny pokój z dostępem do komputera. W trakcie lekcji osoba ucząca się powinna być skupiona, dlatego dobrze jest usunąć wszelkiego rodzaju rozpraszacze takie jak telefon komórkowy czy włączony telewizor. Jeśli uczeń posiada dzieci, dobrze by w czasie lekcji znajdowały się one w innym pokoju. Kiedy zapewni się sobie odpowiednie warunki, nauka angielskiego przez Skype może przebiegać naprawdę bez zakłóceń.

Jakich narzędzi warto używać ucząc angielskiego przez Skype?

Oczywiście Skype to tylko komunikator, który służy do kontaktu ucznia i nauczyciela. Tak naprawdę zdalne nauczanie daje o wiele większe możliwości. Przede wszystkim można używać e-maila z zapowiedzią tematu, odnośnikami do stron internetowych z treściami po angielsku, filmikami na YouTube czy TED. Bardzo przydatnym narzędziem podczas nauczania języka angielskiego przez Skype może okazać się Google Docs - to tam uczeń może gromadzić prace pisane, a nauczyciel sprawdzać je oznaczając błędy różnymi kolorami i dopisując swoje komentarze. Dzięki Google Docs nauczyciel może gromadzić ćwiczenia oraz materiały i “przerabiać” je razem z uczniem. Natomiast słowniki internetowe umożliwią uczącemu się weryfikację swojego sposobu wymawiania i przeczytanie przykładów użycia danych słów. A to jest konieczne przynajmniej w początkowej fazie nauczania.

Czy angielski przez Skype jest dla wszystkich?

Ucząc się angielskiego przez Skype trzeba być mocno zmotywowanym. Inaczej też będzie się uczyło dorosłego profesjonalistę i dziecko w wieku szkolnym. To ostatnie może mieć problem, by “wysiedzieć” na lekcji, tym bardziej, że nauczyciel nie znajduje się przecież obok. Oczywiście nie jest to regułą, ale nauka angielskiego przez Skype jest raczej dobra dla osób, które same podjęły decyzję o nauce, są zmotywowane oraz spragnione wiedzy i komunikacji.

Angielski przez Skype - korzyści dla ucznia

Uczenie się angielskiego przez Skype ma bardzo wiele zalet. Po pierwsze zajęcia mogą odbywać się we własnym domu, w czasie jaki najbardziej odpowiada uczniowi. Nie trzeba zatem biegać po całym mieście i szukać native speaker. Wystarczy znaleźć lektora online, który będzie w ustalonym terminie udzielał lekcji. Po drugie - dzięki możliwościom jakie daje technologia nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać sobie nauczyciela z obcego kraju lub takiego, którego język angielski jest językiem rodzimym. Wtedy jednak trzeba już być na wyższym poziomie nauki. Po trzecie - trzeba to przyznać, tradycyjne metody nauczania stosowane w latach 90-tych odchodzą do lamusa. Angielski przez Skype jest dostosowany do współczesnego życia, a to jest udogodnieniem zarówno dla nauczyciela jak i dla ucznia. W obecnym świecie nauka z podręcznika i wypełnianie ćwiczeń ołówkiem to już przeżytek.

Angielski przez Skype - tylko Effectiva

Effectiva. Taką nazwę nosi nasza szkoła językowa. Działamy od 2006 roku, początkowo tylko jako szkoła angielskiego, dziś rozszerzyliśmy zakres nauczania o języki takie jak niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski oraz włoski. Tym, co nas wyróżnia na tle konkurencji jest indywidualne podejście do każdego klienta. Nasze grupy liczą maksymalnie 7 osób, bardzo cenimy też indywidualną pracę z lektorem. Firmom oferujemy bogaty program szkoleń branżowych skierowanych do grup prawników, lekarzy oraz finansistów. Wykonujemy tłumaczenia ustne oraz pisemne, dlatego w razie szkoleń, warsztatów branżowych czy konferencji, nasi tłumacze mogą zawsze towarzyszyć. Tłumaczymy także strony internetowe, materiały reklamowe oraz korespondencję handlową.

Zapraszamy po więcej informacji : https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/