Botoks, czyli relaks” dla mięśni twarzy

3 min czytania
Botoks, czyli relaks” dla mięśni twarzy

Zabiegi medycyny estetycznej przynoszą spektakularne i naturalnie wyglądające efekty pod warunkiem, że wykonane są we właściwy sposób. Zachowanie umiaru to klucz do udanych zabiegów botoksem na twarz. Toksyna botulinowa relaksuje” mięśnie twarzy, zapobiegając pogłębianiu się zmarszczek i powstawaniu nowych. Zobacz, na czym to dokładnie polega.

Czym jest botoks?

Botoks , czyli toksyna botulinowa, to substancja od dawna wykorzystywana w medycynie estetycznej. Jest jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod odmładzania skóry twarzy. Botoks, z którego skorzystamy m.in. w Klinice Miracki w Katowicach, działa na mięśnie mimiczne, które są bardzo silnie związane ze skórą. Każdy ich skurcz powoduje marszczenie się” skóry i w efekcie powstawanie zmarszczek. Im więcej takich skurczów, tym bardziej zmarszczka się utrwala.

Zabieg botoksem , który polega na serii bardzo gęstych ostrzyknięć minimalnymi dawkami powoduje, że gruczoły w skórze twarzy zostają wyciszone”, więc pory zamykają się i nie wyrzucają na zewnątrz naskórka substancji, powodujących błyszczenie się. Zabieg jest krótki trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od miejsca i charakteru terapii. Jest to terapia, do której nie trzeba się specjalnie przygotowywać czy odbywać po niej rekonwalescencji. Po wstrzyknięciu botoksu pacjent od razu wraca do swoich codziennych zajęć, a ślady po wkłuciach są praktycznie niewidoczne.

Botoks na czoło dla kogo?

Zabieg botoksem dedykowany jest osobom z nadmierną mimiką twarzy. Nadmierny ruch mięśni mimicznych może występować już około 30. roku życia, dlatego ostrzykiwanie można rozpocząć nawet w tak młodym wieku, aby zapobiegać utrwalaniu i pogłębianiu się bruzd. W przypadku osób dojrzałych, gdy zmarszczki są utrwalone, to oprócz botoksu , często stosuje się dodatkowe metody np. wypełnianie kwasem hialuronowym.

Zbyt duża dawka botoksu na czoło może przynieść efekt nadmiernej korekcji. Oczywiście, decydując się na zabieg w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej, nie musimy się o to martwić. Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem i precyzyjnie dobiera dawkę preparatu do leczonego problemu. Kolejny zabieg może zostać wykonany dopiero w odpowiednim odstępie czasowym (po około pół roku) i należy się do tego bezwzględnie stosować. Nie powinniśmy na przykład umawiać się na zabieg w innej klinice, licząc na wcześniejszy termin. Skumulowanie się botoksu w skórze może przynieść niekorzystny efekt estetyczny.

Botoks na zmarszczki efekty

Botoks podaje się najczęściej w celu likwidacji zmarszczek mimicznych:

  • lwiej zmarszczki” charakterystyczna, pionowa bruzda na czole,
  • zmarszczek poprzecznych czoła,
  • kurzych łapek” zmarszczki, tworzące się w kącikach oczu,
  • zmarszczek palacza wokół ust,
  • linii króliczych” na nosie.

Ponadto można przy jego pomocy wymodelować rysy twarzy: podnieść brwi, unieść opadające kąciki ust, poprawić owal twarzy. Dodatkowym efektem działania botoksu jest ograniczenie wydzielania sebum przez skórę i przetłuszczania się” twarzy.

Spektakularne efekty w postaci bezpiecznie i bezboleśnie wygładzonych bruzd, niemal niezauważalne objawy pozabiegowe i długotrwały efekt, utrzymujący się przez wiele tygodni, to najważniejsze atuty tej sprawdzonej na całym świecie metody. Rezultat terapii jest widoczny już po kilku dniach i utrzymuje się do pół roku, a w niektórych przypadkach nawet dłużej. Zabiegi można powtarzać co 6-7 miesięcy, ale nie częściej niż raz na kwartał. Nieużywane” mięśnie częściowo się osłabiają, dlatego osoby korzystające z zabiegów botoksem regularnie, wymagają z czasem rzadszych zabiegów i mniejszych dawek preparatu.

Warto wiedzieć, że botoks stosuje się również w celu leczenia nadpotliwości w obrębie pach, dłoni i stóp. Toksyna botulinowa wstrzyknięta w okolice żuchwy łagodzi lub całkowicie eliminuje odruch zgrzytania zębami (tzw. bruksizm). Zabieg wykonuje się również w celu leczenia migreny.

W razie innych pytań na temat botoksu zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

faktykrakowa_kf