Brak poczucia bezpieczeństwa na drodze? - pracownik pomocy drogowej z Krakowa podpowiada jak temu zaradzić

Nawet jeżeli bylibyśmy wspaniałymi kierowcami, którzy przejechali bez stłuczki setki tysięcy kilometrów i tak nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co spotka nas za następnym zakrętem. Brak pełnej kontroli nad sytuacją wywołuje u części kierowców stres i brak poczucia bezpieczeństwa. Doświadczony pracownik pomocy drogowej z Krakowa przekonuje, że nie możemy mieć wpływu na zdarzenia losowe, jednak mamy szansę znacząco zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze. Trzeba otwarcie przyznać - znaczna większość kolizji jest wynikiem nieodpowiedzialności i braku wyobraźni kierowców. W wielu wypadkach można byłoby ich uniknąć.

Jak zminimalizować ryzyko wypadku?

Niezależnie od naszego stażu jako kierowców, do każdej trasy powinniśmy się dobrze przygotować. Przygotowanie to ma charakter wieloaspektowy. Pracownik pomocy drogowej z Krakowa zaleca, żeby zacząć od przeglądu naszego samochodu. Jest to sprawa szalenie ważna, ale mimo to wielu kierowców o niej zapomina. Musimy mieć świadomość, że nawet najlepszy kierowca nie jest gwarancją bezpieczeństwa, jeżeli jego pojazd nie jest w pełni sprawny. W przypadku, gdy mamy nawet cień wątpliwości, czy auto jest w pełni sprawne, w żadnym wypadku nie powinniśmy wyruszać w trasę. Koniecznie skierujmy taki pojazd na przegląd do warsztatu samochodowego. Kolejną ważną kwestią, która ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o bezpieczeństwo nasze, jak i innych użytkowników ruchu drogowego jest przygotowanie samochodu na zimę. Najgorsze co można zrobić to czekanie z wymianą opon na zimowe aż do pierwszego śniegu (nie bez przyczyny jest to czas, kiedy pomoc drogowa ma najwięcej zgłoszeń).

Kiedy już mamy pewność, że nasze auto jest w pełni sprawne i przygotowane do drogi, zajmijmy się sobą. Kierowca, który wyrusza w trasę musi być w dobrej kondycji. Nie mówimy nawet o tak ekstremalnych sytuacjach jak prowadzenie pod wpływem alkoholu. W drogę nie powinniśmy wyruszać, gdy nasz stan zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Zwykłe przeziębienie ma negatywny wpływ na koncentrację i szybkość reakcji. Nasz nastrój musi być stabilny. Pracownik pomocy drogowej z Krakowa odradza prowadzenie auta, gdy jesteśmy wzburzeni i zestresowani. Myślimy wówczas o wielu rzeczach często zapominając o tym, co dzieje się na drodze.

Przed wyruszeniem w drogę dobrze jest zjeść lekkie śniadanie (tak, żeby czuć się najedzonym, a jednocześnie nie przejedzonym) i wykonać wszystkie zabieg pielęgnacyjne (lusterko samochodowe ma służyć jedynie do sprawdzania, co dzieje się na drodze).

Duży wpływ na bezpieczeństwo ma styl jazdy. Zdecydowanie najkorzystniej jest, gdy kierowca kieruje się nie tylko znakami drogowymi, ale reaguje na wszystko, co dzieje się wokół niego. Gdy siedzimy za kierownicą, koniecznie obserwujmy innych kierowców i pieszych (nie łudźmy się, że wszyscy ludzie stosują się do zasad ruchu drogowego).

Czego możemy oczekiwać od pomocy drogowej?

Duży wpływ na poczucie bezpieczeństwa na drodze ma świadomość, że zawsze możemy liczyć na wsparcie profesjonalnej i sprawdzonej firmy zajmującej się pomocą drogową. Znalezieniem takiej firmy dobrze jest się zająć jeszcze przed planowanym wyjazdem. Pracownik pomocy drogowej z Krakowa przypomina, że zakres kompetencji jego firmy nie ogranicza się tylko do holowania pojazdów. W wielu wypadkach możemy liczyć na szybkie naprawy w trasie (jest to bardzo wygodna usługa, dzięki której holowanie pojazdu często nie jest konieczne). Pomoc drogowa może być pomocna, kiedy w trasie skończy nam się paliwo, zatrzaśniemy drzwi do samochodu, zatankujemy niewłaściwe paliwo…

Zanim zdecydujemy się na współpracę z konkretną firmą świadczącą usług pomocy drogowej (w Krakowie tego typu instytucji jest obecnie naprawdę sporo) upewnijmy się jaki jest zakres jej działania. Czy jest w stanie pomóc nam tylko w obrębie naszego miasta i okolicach, czy też dotrze do nas szybko nawet, gdy będziemy na drugim końcu kraju.

https://pomoc-drogowa-krakow.pl/