MUW Kraków: Zakończyła się formalna ocena zgłoszeń w naborze do Narodowego Programu Szczepień
Ponad 90 procent mieszkańców Małopolski ma zapewniony dostęp do punktu szczepień blisko swojego domu. Małopolski OW NFZ szczegółowo sprawdził wszystkie wnioski złożone do Narodowego Programu Szczepień.
W piątek (11 grudnia) NFZ zakończył, trwający od 4 grudnia, nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Placówki, które chciały dołączyć do programu, składały elektroniczne formularze. Następnie każdy był sprawdzany w oddziałach NFZ. Najwięcej wniosków złożyły placówki POZ.
Szczepienia blisko domu
Z oceny wniosków złożonych w naborze wynika, że już w 90 procentach gmin w Małopolsce będą działały punkty szczepień (182 gminy).
- Dostęp do miejsca szczepienia, blisko swojego miejsca zamieszkania, ma około 90 procent dorosłych mieszkańców Małopolski - informuje Dyrektor MOW NFZ Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska.
Jeszcze w grudniu placówki potwierdzą gotowość do szczepień
Placówki, które pozytywnie przeszły kwalifikację, otrzymają elektroniczne potwierdzenie i dołączą do programu. Znajdą się także na wykazach prowadzonych przez Dyrektorów Oddziałów Wojewódzkich Funduszu przy udziale Wojewodów.
_- Najpóźniej do 28 grudnia placówki wyłonione w naborze mają być gotowe organizacyjnie i kadrowo do wykonania szczepień _ wyjaśnia Dyrektor MOW NFZ. Z tego powodu ostateczna lista miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia, może się jeszcze zmienić.
Dodatkowy nabór w Małopolsce
17 grudnia br. Dyrektor MOW NFZ Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska ogłosiła dodatkowy nabór do udziału w Narodowym Programie Szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w Małopolsce. Nabór będzie prowadzony w konkretnych gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień. W Małopolsce jest to 26 gmin.
Formularze zgłoszeniowe będą przyjmowane do 22 grudnia, do północy. Ocena złożonych wniosków potrwa do 24 grudnia.
_- Zależy nam, aby każdy dorosły mieszkaniec Małopolski, niezależnie czy mieszka w gminie miejskiej czy wiejskiej miał możliwość wykonania szczepienia jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania _ podkreśla Dyrektor Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska.
Konsultacje dla placówek medycznych w oddziałach NFZ
Specjalnie dla placówek medycznych, które chcą zgłosić się do drugiej tury naborów do Narodowego Funduszu Zdrowia, w MOW NFZ uruchomione zostały konsultacje telefoniczne (785 852 193, 12 29 88 152, 12 29 88 122) i na miejscu, w sali obsługi klienta w Krakowie przy ul. Wadowickiej 8W.
Nasi konsultanci będą dyżurować:
· piątek (18 grudnia): w godzinach 8:00 18:00
· sobota (19 grudnia): w godzinach 8:00 15:00
· poniedziałek (21 grudnia): w godzinach 8:00 18:00
· wtorek (22 grudnia): w godzinach 8:00 18:00.
Masz pytania? Zadzwoń na infolinię
Przypominamy, że działa już specjalna infolinia dotycząca szczepień przeciw COVID-19. Do dyspozycji jest bezpłatny numer 989.
Infolinia działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
Sprawdź szczegóły dotyczące infolinii
Szczepienie w programie jest bezpłatne. Obejmie każdego chętnego, w tym ozdrowieńców. Placówki biorące udział w programie otrzymają wynagrodzenie za każde wykonane szczepienie. Koszty pokryje NFZ z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
Źródło: MOW NFZ w Krakowie
Autor: krystian