Gdzie oglądać Ekstraklasę? – poradnik dla okazjonalnych kibiców i prawdziwych koneserów

Ekstraklasa z całą pewnością nie jest jedną z najlepszych lig w Europie. Nie grają w niej wielkie gwiazdy, a kluby rzadko kiedy dostają się do europejskich pucharów. Nie przeszkadza to jednak, aby liga cały czas zwiększała swoją wewnętrzną popularność – praktycznie z sezonu na sezon zwiększa się frekwencja na trybunach, coraz więcej osób chce też oglądać mecze w telewizji. Gdzie jednak można oglądać Ekstraklasę? Czy dostępna jest w otwartych kanałach, czy trzeba zdecydować się na platformę premium? A może są inne możliwości?

Ekstraklasa w otwartych kanałach

Osoby, które nie są zagorzałymi fanami polskiej Ekstraklasy i wystarczy im okazjonalny kontakt z polską klubową piłką, mają szansę obejrzeć jeden mecz w każdej kolejce na antenie kanałów Telewizji Polskiej. Zawsze jest to TVP Sport, gdzie mecz poprzedza przedmeczowe studio z ekspertami i komentatorami. Okazjonalnie transmisja prowadzona jest również równolegle na głównych kanałach – TVP 1 lub TVP 2. Mecz dostępny jest także za pośrednictwem serwisu internetowego TVP Sport. Nie ma natomiast jednej stałej godziny transmisji, bo co kolejkę wybierane jest teoretycznie najlepsze spotkanie, czyli takie, gdzie albo grają najpopularniejsze w Polsce drużyny, albo te znajdujące się aktualnie w najlepszej formie. Dodatkowo po każdej kolejce na antenie TVP Sport emitowany jest „Magazyn Gol”, który podsumowuje wydarzenia z ligowych boisk. Zawiera skróty meczów, wywiady z piłkarzami i trenerami, a także analizy ekspertów.

Ekstraklasa w CANAL+ – wszystkie mecze i o wiele więcej

Prawdziwi koneserzy Ekstraklasy z całą pewnością nie zadowolą się jednak jednym meczem w kolejce. Powinni oni zwrócić uwagę na ofertę sportową CANAL+. Na kanałach tego nadawcy dostępne są wszystkie mecze Ekstraklasy. Rozgrywki ułożone są w taki sposób, że naprawdę zapaleni kibice nie przegapią niemal żadnego meczu, gdyż układ większości spotkań wygląda następująco:

  • Piątek 18:00
  • Piątek 20:30
  • Sobota 15:00
  • Sobota 17:30
  • Sobota 20:00
  • Niedziela 15:00
  • Niedziela 17:30
  • Poniedziałek 18:00.

Okazjonalnie mecze z piątku i z poniedziałku z 18:00 rozgrywane są w niedzielę o 12:30. Dzięki takiemu harmonogramowi można obejrzeć każdy mecz w kolejce. Jakby tego było mało, CANAL+ oferuje również szereg programów publicystycznych dotyczących rozgrywek, między innymi kultowe show sportowe „Liga+ Ekstra”. To program, który gości na antenie stacji już od 20 lat i bez wielkiej przesady można stwierdzić, że to najważniejszy i najpopularniejszy program dotyczący polskiej ligowej piłki. Miłośnicy meczów sprzed lat z całą pewnością docenią z kolei nową propozycję, czyli „Ekstraklasykę”. To wybór archiwalnych meczów, które przeszły do historii Ekstraklasy.

Gdzie oglądać Ekstraklasę, jeśli nie chce się zakładać telewizji satelitarnej?

CANAL+ to platforma telewizji cyfrowej. Nie trzeba jednak decydować się na podpisywanie umowy z dostawcą usług satelitarnych, by móc oglądać oferowane przez platformę kanały. Dotyczy to zwłaszcza osób, które korzystają z tak zwanej kablówki i mają telewizję w bardzo atrakcyjnej cenie, dostarczaną bezpośrednio do mieszkania od lokalnego operatora. U niektórych dostawców, w ramach pakietów można wykupić CANAL+ z Ekstraklasą. Tak jest między innymi w ofercie telewizji TOYA (szczegóły pod linkiem: https://toya.net.pl/telewizja/canal-plus). Warto zwrócić uwagę na to, że w ramach pakietu otrzymuje się w sumie 8 kanałów premium. Oprócz tych sportowych, gdzie oglądać można Ekstraklasę, także angielską Premier League, dostępne są także kanały filmowe z wieloma premierami każdego tygodnia i popularnymi serialami. Dla prawdziwych fanów Ekstraklasy może być to dobry argument, aby namówić wszystkich domowników do zainteresowania się takim pakietem.