Policja Kraków: Ukrywał narkotyki w mieszkaniu. Odpowie za posiadanie ich w znacznych ilościach

2 min czytania

Kilka dni temu, na jednym z krakowskich osiedli policjanci zatrzymali parę, która w mieszkaniu ukrywała znaczne ilości narkotyków. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał, że stanowiły one jego własność. Usłyszał on zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

14 maja br. policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie udali się w rejon os. Zgody, gdzie według posiadanych informacji w jednym z tamtejszych mieszkań miały być ukryte duże ilości narkotyków. Funkcjonariusze wylegitymowali zastane tam osoby, a następnie przeszukali lokal. Kryminalni natrafili na susz roślinny oraz substancję w postaci białego proszku. Ponadto policjanci zabezpieczyli 2 wagi elektroniczne, dwa młynki do mielenia suszu, gotówkę oraz kilka telefonów komórkowych. W związku z tym 21-latek oraz 20-latka zostali zatrzymani, a następnie przewiezieni do policyjnego aresztu. Ponadto jak się okazało, kobieta była poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową Kraków Nowa Huta, w celu ustalenia miejsca jej pobytu.

Po przebadaniu ujawnionych substancji za pomocą testerów narkotykowych okazało się, że policjanci zabezpieczyli ponad 230 gramów mefedronu oraz ponad 80 gramów marihuany. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał, że narkotyki w całości stanowiły jego własność, dlatego to on usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Wobec 21-latka zastosowany został policyjny dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: krystian