Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji UMK zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie finansowania przedsięwzięć rewitalizacyjnych. Odbędzie się ono w poniedziałek, 14 października, w magistracie na pl. Wszystkich Świętych 3-4 w godzinach od 13.00 do 15.00 (sala Lea).

Finansowanie przedsięwzięć rewitalizacyjnych - spotkanie
Fot. rewitalizacja.krakow.pl

Spotkanie adresowane jest w szczególności do instytucji kultury, partnerów społecznych i gospodarczych, w tym organizacji pozarządowych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, Towarzystw Budownictwa Społecznego, przedsiębiorców, osób prawnych i fizycznych będących organami prowadzącymi szkoły i placówki oraz innych jednostek sektora finansów publicznych posiadających osobowość prawną.

W trakcie spotkania omówione zostaną zagadnienia związane z trwającym obecnie naborem projektów do Miejskiego Programu Rewitalizacji Krakowa oraz zostanie zaprezentowana oferta pożyczek na rewitalizację oferowanych przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego SA.

O pożyczki na rewitalizację mogą aplikować wyłącznie podmioty, których projekty ujęte zostały w Miejskim Programie Rewitalizacji Krakowa. Dlatego też Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa prowadzi obecnie aktualizację MPRK, której celem jest uzupełnienie tego dokumentu o projekty realizujące opisane w nim cele oraz zlokalizowane na jednym z trzech podobszarów rewitalizacji, tj. Stare Miasto-Kazimierz, Podgórze-Zabłocie oraz „stara” Nowa Huta. Nabór projektów rewitalizacyjnych trwa do 25 października.

Granice podobszarów rewitalizacji przedstawiono zarówno w samym MPRK (dostępnym tutaj), jak również na mapach dostępnych tutaj. Więcej informacji na temat naboru projektów rewitalizacyjnych znajdują się na stronach serwisu rewitalizacja.krakow.pl, zaś informacje dotyczące Pożyczek na rewitalizację dostępne są tutaj.

Zainteresowani uczestnictwem w spotkaniu proszeni są o zgłoszenie swojego udziału pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do środy, 9 października. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacji na temat spotkania udzielają: Aniela Radecka (tel. 12 616 60 59) oraz Jeremiasz Salamon (tel. 12 616 15 52).