To miejsce musisz odwiedzić! Pojawią się tam młodzi artyści, animatorzy, a przede wszystkim goście 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie! Od środy, 15 maja, do poniedziałku, 20 maja, na ul. Powiśle 11, u stóp Wawelu, zapraszamy do miasteczka festiwalowego. Pełnego zieleni, ekowarsztatów, z dobrym jedzeniem i najpiękniejszą muzyką filmową skomponowaną przez RMF Classic.

Miasteczko festiwalowe na FMF u stóp Wawelu
Fot. materiały prasowe / KBF

Odpoczynek i relaks najwyższej jakości, do tego szeroki wachlarz aktywności dla najmłodszych i nieco starszych – to gwarantujemy w miasteczku festiwalowym! Po raz pierwszy przed Centrum Organizacji Ruchu Turystycznego na Powiślu 11 powstanie muzyczna, zielona oaza FMF.

Najmłodsi zbudują swoje własne instrumenty z plastikowych butelek, puszek, wiader czy starych mebli. Odbędą się także warsztaty kompozycji własnych ścieżek dźwiękowych do filmów i kolaży. Ogromny program warsztatów dla dzieci i dorosłych zaprezentuje Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży. Ponadto wszyscy zainteresowani będą mogli stworzyć makramy i wianki. Odbędzie się także wymiana kwiatowa.

W środę i czwartek warto zajrzeć na stanowisko DKMS! „Realizując misję naszej Fundacji ratujemy chorych na nowotwory krwi. Praca w DKMS pozwala na doświadczanie cudów każdego dnia. Obojętnie czy masz bogaty życiorys zawodowy, czy zbierasz pierwsze doświadczenia sprawdź - może teraz szukamy właśnie Ciebie?” – przyłączmy się razem do tej wspaniałej akcji.

W miasteczku skorzystamy też z rowerów elektrycznych oraz stacji doładowania wszystkiego, co wymaga prądu. O pyszne jedzenie zadbają foodtrucki.

Co ważne – cała roślinność, która pojawi się w miasteczku festiwalowym pozostanie na Powiślu przez całe lato. A całość uświetnią wielkie, złote litery FMF. Do zobaczenia!

12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie potrwa od 14 do 21 maja. Szczegółowy program na fmf.fm.