Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Jeśli jesteś posiadaczem uśmiechu, z którego jesteś zadowolony - gratulujemy! Każdego dnia nosisz ze sobą wizytówkę, która mówi o tobie same pozytywne rzeczy. Oznacza to też, że należysz do mniejszości - znakomita większość dorosłych boryka się z różnymi problemami natury zdrowotnej, dotyczącymi jamy ustnej.

Większość dorosłych jest w stanie wskazać co najmniej jedną rzecz, którą mogłaby poprawić w swoim uśmiechu. Usunięcie próchnicy, wybielenie zębów, wypełnienie ubytków w uzębieniu, redukcja przebarwień. Ciężko jest mieć idealny uśmiech, natomiast istnieją metody, które potrafią nas do tego zbliżyć.

 

Czym zajmuje się protetyka stomatologiczna?

Protetyka stomatologiczna jest działem stomatologii, który specjalizuje się między innymi w uzupełnieniach ubytków zębowych. Dentysta, który zajmuje się protetyką, na co dzień może zajmować się m.in. dopasowywaniem protez, nakładaniem licówek, wszczepianiem implantów zębowych. 

Gabinet stomatologiczny ABDent posiada w swojej kadrze dentystów, którzy posiadają doświadczenie w zakresie protetyki stomatologicznej. Wiedza w tym zakresie jest szczególnie ważna, aby uzyskany efekt był długotrwały, a proces leczenia - bezpieczny.

 

Korzyści posiadania korony protetycznej

Korona protetyczna stanowi szansę dla osób, których zęby w częściowym stopniu uległy zniszczeniu. Jej użycie uzasadnione jest chęcią przywrócenia walorów estetycznych zębów, a także ich funkcjonalności. Użycie korony protetycznej sprawdza się w przypadku osób, u których nie można zastosować tradycyjnej licówki.

Odpowiednio wykonana korona zapewnia pacjentowi spokój na wiele lat. Przede wszystkim - pacjent, który skorzysta z dobrodziejstw koron protetycznych, zyskuje piękny, naturalnie wyglądający uśmiech. Dotyczy to szczególnie koron ceramicznych, które wizualnie nie odbiegają naturalnemu zębowi. 

Pacjenci, którzy zdecydowali się na korony protetyczne, mają w pełni przywróconą funkcjonalność zębów objętych leczeniem. Zęby, które są opatrzone koronami protetycznymi, bardzo dobrze nadają się do żucia, przegryzania ulubionych posiłków. Dowiedz się więcej na temat koron protetycznych: https://www.abdent.pl/korony-protetyczne/

 

Licówki - alternatywa dla wybielania zębów?

Licówki z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Wszystko za sprawą łatwości, z jaką przeprowadza się zabieg nakładania licówek. Efekt jest widoczny niemal natychmiastowo - pacjent może cieszyć się pięknym uśmiechem tuż po zabiegu.

Zabieg nakładania licówek odbywa się głównie w celach estetycznych. Pacjenci, których stan uzębienia nie pozwala na szlifowanie zębów, mogą zdecydować się na użycie licówek bez szlifowania lub z oszczędnym szlifem. Nałożenie licówek tego typu jest całkowicie bezbolesne.

Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na licówki: https://www.abdent.pl/licowki/

 

Korony protetyczne czy licówki?

Korony protetyczne i licówki to produkty dla różnych pacjentów. Korony protetyczne pasują lepiej u osób, które borykają się ze znaczącym ubytkiem w zębach. Zaletą mocowania licówek jest dużo mniejsza, a nawet zerowa konieczność ingerencji w strukturę zęba.

Przed zdecydowaniem się na konkretny typ korekty uzębienia, warto jest skonsultować się ze stomatologiem, który wykona odpowiednie badania i poinformuje pacjenta o aktualnych możliwościach.