Z inicjatywy wojewody małopolskiego Piotra Ćwika, odbyło się dzisiaj doraźne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie miało miejsce w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie i dotyczyło „Bezpieczeństwa w dobie zagrożeń terrorystycznych”.

Przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w naszym województwie złożyli meldunki na temat obecnej sytuacji w Małopolsce. Omówiono także potencjalne wyzwania jakie mogą pojawiać się w najbliższym czasie, także w aspekcie planowanych na terenie województwa małopolskiego wydarzeń z udziałem przedstawicieli innych państw.

- Dziękuję Państwu za szybkie działania jakie podejmujecie w sytuacjach wymagających reakcji służb. Jednocześnie bardzo proszę o wzmocnienie komunikacji pomiędzy Państwa jednostkami, a Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego – apelował wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Wojewoda zwrócił także uwagę na konieczność poszerzenia szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, szczególnie w zakresie potencjalnych zagrożeń terrorystycznych.


WZZK_bombowoWZZK_bombowo2WZZK_bombowo3

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.