Dzisiaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie na terenie naszego miasta prowadzą działania polegające na ujawnianiu wykroczeń popełnianych wobec pieszych i przez nich samych.

W ramach akcji policjanci w pobliżu przejść dla pieszych wręczają przechodniom elementy odblaskowe. Natomiast w celu zapobiegania wypadkom uświadamiają jak poważne mogą być ich skutki.

Głównymi przyczynami wypadków, gdzie sprawcami są piesi są niezgodne z przepisami zachowania, takie jak przechodzenie na czerwonym świetle, przechodzenie w miejscu niedozwolonym czy też wchodzenie na jezdnię zza przeszkody i przed nią.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów, dlatego też mundurowi będą stanowczo reagować w przypadku ujawniania wykroczeń popełnianych zarówno przez pieszych, jak i kierowców.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.