Jak wynalezienie pisma zmieniło losy świata? Czy gwiezdne wojny mogą kiedyś stać się rzeczywistością? Co to jest efekt motyla? Czy możemy wpływać na przyszłość naszej planety? Na zajęcia rozbudzające ciekawość i zachęcające do stawiania śmiałych pytań zaprasza najmłodszych Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży. Warsztaty dla dzieci w wieku 7–13 lat odbędą się 19–22 lutego.

                                                        

Naukowe podróże w czasie w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży
Fot. http://www.sckm.krakow.pl

Przez te cztery dni, w godz. 9.00–12.00, w sali animacji na 4. piętrze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora 15, zajęcia poprowadzi Beata Milligan.

Warsztaty 19 lutego będą poświęcone jednemu z najważniejszych wynalazków ludzkości – pismo ma już ponad 6000 lat! Czy wyobrażacie sobie życie bez internetu, smsów i książek? Jak pismo zmieniło losy świata? Uczestnicy poznają historię pisma: od prymitywnych sznurków przez hieroglify do dzisiejszego alfabetu i innych współczesnych form umownych znaków.

20 lutego SCKM zaprasza na wyprawę do średniowiecznego Krakowa – czyli podróż w czasie do dawnej stolicy Polski i miasta królów. Będzie o tym, jak wyglądał Kraków przed lokacją (i co to właściwie była lokacja), o mniej znanych legendach krakowskich. Dzieci spróbują zrozumieć, skąd bierze się niezwykła energia Rynku Głównego. Utrwaleniem zdobytej wiedzy będzie wspólna budowa makiety Starego Miasta.

21 lutego odbędą się zajęcia poświęcone turystyce kosmicznej. Gdyby tak każdy mógł latać w kosmos? Czy koncepcja „Gwiezdnych wojen” może się ziścić? Dzieci poznają bliższe i dalsze satelity, gwiazdy, planety i orbity.

I na koniec, 22 lutego, uczestnicy zastanowią się nad efektem motyla – czyli nad tym, co niesie ze sobą przyszłość? Jak według naukowców wyglądać będzie rok 2050? Czy można wpłynąć na przyszłość naszej planety? Dzieci poznają futurystyczne koncepcje i stworzą własne wizje przyszłości.