Matura i mundur - policjanci z Krakowa pokazali młodym drugą ścieżkę

FOT. KMP Kraków
Uczniowie czterech klas maturalnych o profilu mundurowym z XXV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie usłyszeli, jak wygląda codzienna służba w Policji i co czeka kandydatów do formacji. 15 kwietnia do szkoły przyszli Komendant Komisariatu Policji VI w Krakowie mł. insp. Sławomir Chochół oraz asp. Paweł Garncarz z Wydziału Prewencji. Funkcjonariusze mówili nie tylko o zawodzie, ale też o finansowych korzyściach, rekrutacji i dalszej ścieżce awansu.
Spotkanie odbyło się w siedzibie liceum. Policjanci przybliżali młodzieży specyfikę pracy w różnych pionach, opowiadali o doświadczeniu zdobytym podczas wieloletniej służby i wskazywali, jakie warunki trzeba spełnić, by wstąpić do Policji.
Przedstawili też etapy naboru i wymagania stawiane kandydatom. Uczniowie dostali informacje, gdzie złożyć dokumenty i jak uzyskać szczegóły dotyczące procesu rekrutacji. Jak podkreślał Komendant Komisariatu VI, służba to kolejne wyzwania, odpowiedzialność za bezpieczeństwo innych i satysfakcja z niesienia pomocy.
To nie było zwykłe spotkanie z mundurem. Policja z Krakowa pokazała młodym ludziom, że ta ścieżka może oznaczać stabilną pracę, rozwój i realny wpływ na bezpieczeństwo innych - a dla wielu maturzystów taki sygnał bywa ważniejszy niż szkolny folder z ofertą.
na podstawie: Policja Kraków.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP Kraków). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Kursy poprawkowe do matury – druga szansa na świetny wynik

Powiat staszowski przyspiesza cyfrowo - trwa budowa sieci światłowodowej

Strażacy i policjanci na podium po trudnych scenach ratunkowych

1724 orzeczenia i 89 procent stawiennictwa. Tak wypadła kwalifikacja wojskowa w powiecie krakowskim

Dzieci obległy policyjny radiowóz na szkolnym pikniku w Krakowie

Remont drogi powiatowej w Nawojowej Górze. 575 metrów nowej nawierzchni za ponad 300 tysięcy złotych

Wakacje nad Balatonem. Dzieci z Krakowa pojadą do Węgier

Noc Teatrów po raz pierwszy w Muzeum AK. Generał “Nil” wraca na scenę

Niemiecka młodzież w MCK - co łączy Kraków z Hamburgiem?

Kaski obowiązkowe dla dzieci do 16 lat. Krakowscy policjanci apelują do rodziców

Sports Week powraca do Krakowa. Sześć sportów, jedna idea – sport bez podziałów

W Mnikowie asfalt zastępuje dziury. Remont drogi powiatowej wkracza w decydującą fazę

Folkowe powitanie lata w sercu Kazimierza. Kapela Zbierana zagra w podwórzu

Zmiana miejsca rodzinnych zajęć kajakowych. W sobotę spotkamy się nad Wisłą
Przydatne dane teleadresowe
- Okręgowy Urząd Probierczy w Krakowie - kontakt, godziny, cennik i rejestracja znaku imiennego
- Instytut Książki w Krakowie - kontakt, programy i działania
- Komisariat Policji III w Krakowie - kontakt, godziny i dzielnicowi
- Małopolskie Parki Zdrowia - kontakt, drewno opałowe i projekt MSIM
- Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Krakowie - msze, kancelaria, kontakt
- Parafia św. Wojciecha w Krakowie - kontakt, kancelaria, historia
