Dzielnicowa z Huty - odznaczona po akcji przy zderzeniu autobusu i aut

FOT. KMP Kraków
Na miejscu wypadku w Hucie pomagała poszkodowanym, zanim przyjechały zespoły ratunkowe. Za tę interwencję w 2025 roku otrzymała miejskie wyróżnienie Honoris Gratia.
“Mł. asp. Kamila Stanek od 5 lat jest dzielnicową w Komisariacie Policji VIII w Krakowie.”
Mł. asp. Kamila Stanek służy w Komisariacie Policji VIII w Krakowie od pięciu lat. W codziennej służbie koncentruje się na interwencjach domowych - reaguje zdecydowanie, ale z empatią. W opisie służby podkreślane są jej opanowanie i wysoka kultura osobista.
Jest też członkiem nieetatowego zespołu antykonfliktowego - jako negocjator zabezpiecza imprezy masowe i wydarzenia sportowe. W sytuacjach podwyższonego napięcia prowadzi dialog i dąży do deeskalacji zagrożeń. Takie działania wpisują się w profil dzielnicowego łączącego stanowczość z gotowością do wsparcia mieszkańców.
W rejonie Huty doszło do poważnego wypadku drogowego - krakowski autobus zderzył się z kilkoma pojazdami, a kilkanaście osób zostało ciężko rannych. Mł. asp. Stanek była na miejscu i aktywnie udzielała pomocy poszkodowanym, co zostało docenione przez miasto - w 2025 roku przyznano jej odznakę Honoris Gratia. W opisie nagrody wskazano na jej profesjonalizm i opanowanie podczas akcji oraz na szybki czas reakcji służb, które prowadziły działania ratunkowe.
Poza służbą funkcjonariuszka jest aktywna sportowo - bierze udział w krakowskich biegach i gra w tenisa ziemnego. W 2025 roku zajęła II miejsce w turnieju tenisa ziemnego o Puchar Komendanta Głównego Policji i obecnie występuje w Amatorskiej Lidze Tenisa Ziemnego.
Konkurs #SuperDzielnicowy trwa do 16 kwietnia - głosy można oddawać na stronie organizatora.
Jej zachowanie w Hucie pokazuje, że obecność i decyzja jednego funkcjonariusza potrafią zmienić przebieg dramatycznej akcji - to momenty, które najbardziej mówią o wartości munduru.
na podstawie: Policja Kraków.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP Kraków). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Po maratonie drogowcy wejdą na Mogilską i dokończą asfaltowanie skrzyżowania

Noc Bibliotek w MCK pokaże, jak uratować książkę i notes z recyklingu

Kraków dostanie wieczór z poezją, która zagląda w codzienny niepokój

W krakowskim gastronomiku policjanci pokazali drugą stronę służby

Weekend z LR0 i dodatkowymi kursami 134, a w niedzielę zmiany przez maraton

Konopnicka bez szkolnego filtra - biografia, która naprawdę miesza w głowie

Bieg pod TAURON Areną połączy rywalizację z dmuchańcami i skocznią narciarską

Cieszyn znów porozmawia o sile, która nie musi krzyczeć

Rok w Kosmosie - biblioteka na Klinach rozkręciła się na dobre

Krakowska architektura w cieniu wojny wraca do rozmowy w Oświęcimiu

Półmaraton i skocznia w jednym miejscu Kraków szykuje rodzinny dzień przy arenie

Pocisk w bronowickiej kamienicy postawił na nogi policję i mieszkańców

Rekordowy półmaraton i wielki finisz w TAURON Arenie Kraków

Autobus 253 pojedzie objazdem przez Radziszów, część przystanków zniknie
Przydatne dane teleadresowe
- Zarząd Infrastruktury Wodnej w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Ośrodek Kuratorski nr 1 w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Zakład Opieki Zdrowotnej Medycyny Pracy Służby Więziennej w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
