mKraków w 10 dni zdobył ponad 20 tys. pobrań i nowe funkcje

W 10 dni od aktualizacji aplikacja mKraków przekroczyła barierę 20 tysięcy pobrań — to wyraźny sygnał, że krakowianie szybko przyjęli nowe funkcje: zgłaszanie usterek, płatności za parkingi i ankiety miejskie dostępne są teraz w jednym miejscu.
- Sprawdź, jak mKraków ułatwia życie w Krakowie już dziś
- Wypróbuj nowe funkcje: parkingi, zniżki i ankieta o fajerwerkach
Sprawdź, jak mKraków ułatwia życie w Krakowie już dziś
Nowa wersja aplikacji mKraków osiągnęła w ciągu 10 dni od premiery ponad 20 tysięcy pobrań — informuje Urząd Miasta. Program ma służyć szybkiemu i wygodnemu korzystaniu z usług miejskich oraz ułatwić kontakt z administracją.
Aplikacja umożliwia m.in. błyskawiczne zgłaszanie niedogodności (np. dziura w chodniku, uszkodzona ławka) oraz dostęp do Krakowskiego Centrum Kontaktu, co pozwala na kontakt z urzędem przez całą dobę. To ważne dla osób, które chcą natychmiast poinformować miasto o problemie bez wizyty w urzędzie.
Wypróbuj nowe funkcje: parkingi, zniżki i ankieta o fajerwerkach
Od 4 sierpnia mKraków zyskał dodatkowe funkcje: można opłacić parking w Obszarze Płatnego Parkowania (SPP), przy czym system uwzględnia zniżkę dla posiadaczy Karty Krakowskiej. Dzięki integracji z kartami miejskimi, po zalogowaniu użytkownik uzyskuje dostęp do swoich uprawnień — nie trzeba już korzystać z oddzielnych aplikacji.
W aplikacji pojawił się też kafel „Twoja opinia”, w ramach którego Urząd Miasta pyta mieszkańców m.in. o zasady używania fajerwerków. Ankieta jest dostępna do 18 sierpnia i jej wypełnienie zajmuje zaledwie kilka minut.
Program jest bezpłatny i dostępny do pobrania w sklepach Google Play i App Store. Użytkownicy mogą korzystać z mKraków bez logowania (tryb ogólnodostępny) lub po zalogowaniu — co pozwala na skorzystanie z połączonych uprawnień, w tym z Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+.
Urząd Miasta zapowiada, że dotychczasowe aplikacje mobilne: mKK (mobilna Karta Krakowska) oraz Kraków.pl będą wkrótce wygaszane — miasto zachęca więc do przejścia na mKraków, które ma zastąpić te narzędzia.
Na podst. UM Kraków
Ostatnie Artykuły

Pożegnanie legend UJ i walka o półfinał. Weekend pełen emocji

Tramwaje w Krakowie jadą inaczej. Część linii znika z rozkładu

MCK ma 35 lat - krakowska instytucja, która od lat spina Europę Środkową

Krakowskie linie rekreacyjne ruszą gęściej. Pogoda może wszystko zmienić

KST IV bliżej finiszu. Kraków czeka jeszcze na testy i odbiory

Zmiana na Alei Przyjaźni. Linia 601 pojedzie innym przystankiem

Autobus 269 pojedzie objazdem podczas procesji w Czułowie

Biblioteczny maj w Krakowie - tramwaj, znane twarze i 60 wydarzeń

Policyjny motocykl przyciągnął tłumy w Szpitalu św. Ludwika

Nowe twarze nikotyny nadal trafiają do młodych ludzi

Rekordowy sezon remontów na drogach powiatu krakowskiego

Jerzy Woźniakiewicz z medalem Gloria Artis - ważny sygnał dla krakowskiej biblioteki

Autobusy pojadą inaczej na północy Krakowa. Zmiany przy ul. Glogera

Kraków porządkuje przestrzeń. Plan ogólny ma iść w parze ze strategią
Przydatne dane teleadresowe
- II Lokalna Komisja Etyczna do Spraw Doświadczeń na Zwierzętach w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Agencja Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Krakowie - kontakt, godziny, sprawy
- Parafia Bożego Ciała w Krakowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Dom Pomocy Społecznej dla osób przewlekle somatycznie chorych w Krakowie - adres i profil placówki
- Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie - kontakt, godziny, punkty odbioru odpadów
- POLREGIO Małopolski Zakład w Krakowie - kontakt, reklamacje, przejazdy grupowe
