Krakowski Uniwersytet KEN świętował z wykładem i odznaczeniami gości

2 min czytania
Krakowski Uniwersytet KEN świętował z wykładem i odznaczeniami gości

Kraków świętował wyjątkowy dzień Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej uczelnia pokazała, jak łączy tradycję z nowoczesnością, a jej wpływ na rozwój regionu jest nie do przecenienia!

  • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z dumą obchodził swoje święto
  • Wyjątkowe wyróżnienia i artystyczne akcenty na krakowskim Uniwersytecie

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z dumą obchodził swoje święto

W Auli Głównej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbyła się uroczystość, która zgromadziła najważniejsze osoby związane z uczelnią władze, studentów oraz zaproszonych gości. Wśród nich obecny był także wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Ryszard Pagacz, który podkreślił znaczenie uczelni dla rozwoju nauki i edukacji w regionie.

Podczas wydarzenia nie zabrakło momentów pełnych wzruszeń i refleksji nad rolą uniwersytetu w kształtowaniu przyszłości Małopolski. Małopolanie potrzebują nowoczesnej nauki i nowoczesnej edukacji, a dzięki Państwa zaangażowaniu ten cel jest spełniony” mówił wicemarszałek Pagacz, akcentując jednocześnie dbałość uczelni o zachowanie dziedzictwa i tradycji.

Wyjątkowe wyróżnienia i artystyczne akcenty na krakowskim Uniwersytecie

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, co nadało wydarzeniu podniosły charakter. Następnie głos zabrał rektor prof. dr hab. Piotr Borek, który przybliżył dokonania uczelni oraz jej plany na przyszłość.

Najważniejszym momentem było uhonorowanie zasłużonych pracowników wręczono im odznaczenia państwowe oraz uczelniane, które stanowią wyraz uznania za ich wkład w rozwój nauki i dydaktyki.

W trakcie obchodów prof. Christoph Augustynowicz otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej. Jego wykład pt. (Mein) langer Weg nach und durch Galizien” | (Moja) długa droga do i przez Galicję” poruszył tematykę historyczną związaną z regionem Galicji, co spotkało się z dużym zainteresowaniem słuchaczy.

Na zakończenie uczestnicy mieli okazję wysłuchać tradycyjnego Gaude Mater Polonia oraz obejrzeć spektakl Ulica Sarg” przygotowany przez Grupę Teatralną Anima, który dodał wydarzeniu artystycznego wymiaru i pozostawił niezapomniane wrażenia.

Wg inf z: Urząd Marszałkowski Kraków

Autor: krystian