Ferie 2025 w Krakowie: Zajęcia otwarte, które musisz zobaczyć!

Ferie zimowe w Krakowie zbliżają się wielkimi krokami, a Centrum Kultury Młodzieży przygotowało szereg interesujących zajęć, które z pewnością przyciągną młodych mieszkańców. Od warsztatów artystycznych po muzyczne jam session każdy znajdzie coś dla siebie. Oto przegląd najciekawszych propozycji na nadchodzące dni.
- Ferie z barokiem i muzycznymi eksperymentami w Krakowie
- Eksperymenty chemiczne i artystyczne warsztaty dla młodzieży
- Ruch, sztuka i kultura w Krakowie
Ferie z barokiem i muzycznymi eksperymentami w Krakowie
W pierwszym tygodniu ferii, od 20 do 24 stycznia 2025 roku, miłośnicy sztuki będą mieli okazję zgłębić tajniki baroku. Zajęcia prowadzone przez Agnieszkę Wozowicz to doskonała okazja, aby poznać najważniejsze zjawiska i artystów tego stylu w różnych krajach, w tym w Polsce. Wykłady i ćwiczenia odbywać się będą w sali 83 w godzinach 15:3017:45. Wstęp jest wolny, co czyni tę propozycję jeszcze bardziej atrakcyjną dla młodych pasjonatów sztuki.
Muzyczne dusze mogą z kolei wziąć udział w jam session, które odbędzie się 21 stycznia w sali 63/64. Adam Niedzielin i Tomasz Kupiec zapraszają wszystkich instrumentalistów, niezależnie od poziomu zaawansowania, do wspólnego grania i odkrywania meandrów rocka, bluesa oraz jazzu. Zajęcia potrwają od 10:30 do 13:00, a zapisy prowadzone są przez e-mail.
Eksperymenty chemiczne i artystyczne warsztaty dla młodzieży
Drugi tydzień ferii, od 27 stycznia do 1 lutego 2025 roku, to czas na kreatywne eksperymenty chemiczne. Dorota Dronka-Góra zaprasza młodych odkrywców do sali 82, gdzie będą mogli stworzyć niezwykłe dzieła z codziennych materiałów. Uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać papier, folię i sól do tworzenia pięknych, stabilnych struktur. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 12:0013:30, a zapisy prowadzone są przez e-mail.
W tym samym czasie, w sali 64, Karolina Rehorowska poprowadzi otwarte warsztaty wokalne, które odbędą się 27 i 29 stycznia. Uczestnicy będą mieli okazję poznać swój głos oraz techniki prawidłowej emisji, co z pewnością przyda się każdemu, kto marzy o występach na scenie.
Ruch, sztuka i kultura w Krakowie
Ferie to także czas aktywności fizycznej. Janusz Głowacz zaprasza młodzież w wieku 15-21 lat na zajęcia z gimnastyki akrobatycznej, które odbędą się 27 i 29 stycznia w sali 34. Program obejmuje elementy freerun i parkour, a także pokazy i zawody sportowe. Z kolei dla miłośników sztuk walki, w dniach 27-31 stycznia, przygotowano bezpłatne zajęcia, które przybliżą różnorodność technik z różnych zakątków świata.
Nie zabraknie również warsztatów plastycznych inspirowanych twórczością Olgi Boznańskiej, które odbędą się w dniach 29-31 stycznia. Izabela Biela poprowadzi zajęcia w sali 83, gdzie młodzi artyści będą mogli rozwijać swoje umiejętności i kreatywność.
Ferie w Krakowie to doskonała okazja, aby połączyć naukę z zabawą i odkryć nowe pasje. Warto skorzystać z tych wyjątkowych propozycji i spędzić ten czas w twórczy sposób!
Wg inf z: Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie
Ostatnie Artykuły

Policyjne patrole rowerowe ruszyły na krakowskie ulice. Docierają tam, gdzie radiowóz nie wjedzie

Wakacje bez ryzyka - policjantki z Krakowa mówiły o cyberprzemocy

Kajakowe emocje na Kolnej. Sportowe święto z olimpijką

Krakowscy policjanci uczyli dzieci, jak uniknąć wakacyjnych zagrożeń

Odznaczenia i awanse podczas policyjnego święta w Libiążu

Kranówka zamiast butelki PET. W Krakowie można odebrać ekologiczny bidon

Kranówka zamiast butelki PET. W Krakowie można odebrać ekologiczny bidon

W Krakowie rusza biuro karier dla seniorów. Pomoc ma być bez formalności

W Krakowie rusza biuro karier dla seniorów. Pomoc ma być bez formalności

Droga wojewódzka 977 w Zborowicach zostanie rozbudowana. Jest zgoda

Znaleziono dwa niewybuchy w lesie pod Kalwarią

Kranówka zamiast plastiku. W krakowskich lokalach czeka 1000 bidonów

35 lat krakowskich dzielnic. Jubileusz odbędzie się przy TAURON Arenie

Hałaśliwe zgromadzenia na Rynku Głównym. Są czynności policji
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Krakowie - kontakt, wnioski, dokumenty
- Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie - bilety, godziny, oddziały
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 6 im. Jana Pawła II w Krakowie - kontakt, oferta, zapisy
- Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie - kontakt, godziny, punkty odbioru odpadów
- Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Parafia św. Mikołaja w Czulicach - kontakt, kancelaria, sakramenty
