Dzień Matki w ośrodkach pomocy społecznej: aktywizujące wydarzenia i pikniki
Dzień Matki to wyjątkowy czas, kiedy możemy docenić nasze mamy za ich trud i poświęcenie. W miejskich jednostkach pomocy społecznej przygotowano szereg wydarzeń, które mają na celu integrację rodzin oraz aktywizację mieszkańców. Sprawdź, co zaplanowano na najbliższe dni!
  1. 23 maja: kreatywne zajęcia dla dzieci i pikniki integracyjne
  2. 24 maja: imprezy muzyczne, karaoke i koncerty
  3. 27 maja: występy dzieci z przedszkola
  4. 28 maja: „Święto rodzin” i odwiedziny przedszkolaków

W najbliższy czwartek, 23 maja, miejskie jednostki pomocy społecznej zorganizują szereg wydarzeń, które mają na celu aktywizację mieszkańców. W PAL Mistrzejowice odbędą się kreatywne zajęcia dla dzieci pod hasłem „Kartki na Dzień Matki”. W tym samym dniu, grupa artystyczna „Wrzos” z DPS im. Helclów zaprezentuje widowisko słowno-muzyczne, a w DPS Nowa Huta na terenie ogrodu przy os. Hutniczym 5 zaplanowano piknik integracyjny „Nowa Huta – bezpieczna i spokojna dzielnica”.

Z kolei w piątek, 24 maja, DPS na ul. Kluzeka 6 przygotowuje imprezę „Dzień Matki Muzycznie”, w której programie znajdą się karaoke, potańcówka, konkursy oraz koncert w wykonaniu dzieci z sąsiedztwa. W budynku DPS przy al. Modrzewiowej 25 odbędzie się piknik rodzinny, a DPS przy ul. Sołtysowskiej 13d organizuje spotkanie integracyjne z muzyką klasyczną oraz poezją ks. Jana Twardowskiego.

W poniedziałek, 27 maja, mieszkańcy DPS przy ul. Radziwiłłowskiej 8 będą mieli okazję zobaczyć występy dzieci z przedszkola nr 1 im. S. Wyspiańskiego. To wyjątkowa okazja, aby seniorzy mogli cieszyć się radością i energią najmłodszych.

We wtorek, 28 maja, DPS przy ul. Krakowskiej 55 zorganizuje coroczne wydarzenie „Święto rodzin”, które skierowane jest do mieszkańców, ich rodzin oraz zaproszonych gości z innych placówek. W tym samym dniu, w budynku DPS przy ul. Ułanów 25 zaplanowano odwiedziny dzieci z przedszkola nr 123.

Warto również wspomnieć, że we wszystkich placówkach Krakowskiego Centrum Seniora z okazji Dnia Matki zaplanowano spotkania integracyjne, które mają na celu zacieśnienie więzi między mieszkańcami. Wydarzenia te mają charakter wewnętrzny, co pozwala na stworzenie kameralnej i przyjaznej atmosfery.


Na podst. UM Kraków