Regały wspornikowe — efektywne rozwiązania w logistyce magazynowej

Regały wspornikowe zostały stworzone, aby służyć do składowania towarów dłużycowych, takich jak profile, rury, płyty czy blachy. Zapewniają solidne i dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania w firmach magazynujących tego typu produkty. Unikalna konstrukcja umożliwia optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej i gwarantuje bezpieczeństwo towarom.

O jakich jeszcze zaletach możemy mówić w przypadku regałów wspornikowych? Jak mogą one zwiększyć efektywność operacji magazynowych w firmie? Sprawdź i zamów regały u doświadczonego producenta.

Konstrukcja regałów wspornikowych

Materiały używane do produkcji regałów wspornikowych muszą być wyjątkowo trwałe, dlatego stosuje się między innymi profile stalowe IPE oraz kształtowniki zamknięte. Mają one opinię produktów wysokiej jakości i zdolnych do utrzymywania znacznego ciężaru składowanych towarów. Wymiary tych elementów pozwalają na projektowanie regałów, które odpowiadają specyficznym wymaganiom każdego magazynu.

Równie szerokie są możliwości, gdy chodzi o proces wykończenia regałów. Malowanie natryskowe w dowolnym kolorze z palety RAL czy ocynkowanie nie tylko zwiększają ich odporność na korozję, ale także pozwalają na dostosowanie wyglądu regałów do estetyki przestrzeni magazynowej. Te opcje wykończenia gwarantują, że regały będą służyć przez długie lata, zachowując swoje właściwości użytkowe i estetyczne.

Funkcjonalność i modyfikacje

Regały wspornikowe idealnie nadają się do magazynowania szerokiego zakresu towarów dłużycowych, w tym profili aluminiowych, rur, płyt wiórowych, sklejek drewnianych oraz blach. Jednak jedną z największych zalet regałów wspornikowych jest to, że można je przystosować do wymagań magazynu.

Możliwość zamontowania dodatkowych konstrukcji pod półki pozwala na składowanie towarów o specyficznych wymaganiach, takich jak tarczówki tkackie czy bębny na kable. Dzięki temu regały mogą być dostosowywane do bieżących potrzeb magazynowania i pozwalają na elastyczność przy zarządzaniu przestrzenią.

Z kolei możliwość wypełnienia przestrzeni pomiędzy wspornikami pozwala na maksymalizację pojemności magazynowej, a zorganizowanie magazynu zgodnie z zasadą FIFO (First In, First Out) podnosi efektywność logistyczną.

Standardowe i nietypowe rozwiązania do magazynów

Uniwersalność regałów wspornikowych i możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb firm z wielu branż sprawia, że są produktami cenionymi.

Regały zwiększają pojemność magazynu i bezpieczeństwo składowania oraz ułatwiają utrzymanie porządku. Jeśli stoisz przed wyborem regałów wspornikowych, zwróć uwagę na ofertę firm specjalizujących się w ich produkcji.

Pracownicy ROSSERWIS - firmy istniejącej na rynku od ponad 15 lat - wyróżniają się szeroką wiedzą i profesjonalizmem w trakcie realizacji zleceń. Zespół projektantów gwarantuje elastyczność w dostosowaniu regałów do specyficznych wymagań każdej przestrzeni, rodzaju składowanego materiału oraz potrzeb klienta z branży logistycznej.

Z ROSSERWIS z pewnością dostosujesz regały wspornikowe do przestrzeni Twojego magazynu.