W związku z nowym rokiem szkolnym wraca kwestia bezpiecznego poruszania się najmłodszych uczestników ruchu drogowego w drodze do i ze szkoły. Policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie w okolicach szkół podstawowych pomagali dzieciom przy przekraczaniu jezdni, a także reagowali na popełniane wykroczenia i niestosowanie się kierujących do przepisów drogowych.

Policjanci przeprowadzili 16 spotkań edukacyjnych dla uczniów w szkołach m.in. Szkoły Podstawowej nr 89, Szkoły Podstawowej nr 98 i Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek. Dzieci przygotowały się do wizyt mundurowych prezentując swoje prace związane z ruchem drogowym. Mundurowi podczas spotkań omawiali niebezpieczne zachowania na drodze, które często są przyczyną wypadków m.in. wybieganie na ulicę zza przeszkody, przejście w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Wyjaśniali dzieciom jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię korzystając z wyznaczonych do tego miejsc, a także przedstawiali inne zasady, które warto stosować, aby być bezpiecznym na drodze.
Mundurowi podczas prelekcji poruszyli tematykę związaną z unikaniem zagrożeń podczas kontaktu z osobą nieznajomą. Podczas zajęć funkcjonariusze zaprezentowali uczniom umundurowanie i opowiadali o swojej pracy, odpowiadając na liczne pytania. Każdy uczeń otrzymał od policjantów odblask, aby mógł być widoczny na drodze i „świecić przykładem” dla innych. Spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.