18 września br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej Miasta Krakowa oraz uczniami i ich opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 64 przy ulicy Sadzawki wzięli udział w kolejnej odsłonie Europejskiego Tygodnia Mobilności.

W tym roku Kraków koncentruje się na zachęcaniu mieszkańców do wyboru niskoemisyjnych środków transportu, dlatego motywem przewodnim tegorocznej kampanii jest hasło: „Oszczędzaj energię”. W akcji wzięli też udział krakowscy policjanci, których zadaniem było zwrócenie uwagi na kierujących jednośladami, ale również osób poruszających się na urządzeniach napędzanych siłą mięśni (UWR). W tym dniu policjanci i strażnicy miejscy wspólnie z uczniami i opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 64 przejechali wcześniej wyznaczoną trasą na rowerach, hulajnogach i rolkach. Przed rozpoczęciem  przejazdu mundurowi przeprowadzili rozmowę na temat bezpiecznego poruszania się rowerem i UWR. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na obowiązkowe wyposażenie jednośladów, a także zaapelowali o korzystanie z kasków podczas jazdy. Po tym krótkim instruktażu kolumna wyruszyła w trasę. Uczestnicy dotarli w rejon Tauron Areny, gdzie rozwiązywali łamigłówki dotyczące zasad poruszania się po drodze jako pieszy i rowerzysta.
Całość działań miała na celu nie tylko promowanie alternatywnych do samochodów środków transportu, ale przede wszystkim przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze, hulajnodze i rolkach.