W miniony wtorek policjanci krakowskiej drogówki we wschodniej części miasta zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierowca przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. W takcie kontroli okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy.

5 września br. około godziny 11:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, pełniąc służbę w rejonie Czyżyn, zauważyli pojazd marki BMW ewidentnie poruszający się z nadmierną prędkością. Po dokonaniu przez funkcjonariuszy pomiaru prędkości okazało się, że jego kierowca przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Jako że wykroczenie to zostało popełnione na terenie zabudowanym, kierowca w takiej sytuacji musi liczyć się z konsekwencją zatrzymania prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W związku z popełnionym wykroczeniem kierujący pojazdem został zatrzymany do kontroli drogowej, w trakcie której policjanci zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie 63-latka. Po przeprowadzeniu badania pod kątem trzeźwości okazało się, że prowadził on pojazd, mając w organizmie 2 promile alkoholu. W tej sytuacji policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz sporządzili dokumentacje, która zostanie przekazana do sądu. Oprócz odpowiedzialności karnej za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości na 63-latka za popełnione wykroczenie polegające na przekroczeniu prędkości sąd może nałożyć karę grzywny nawet do 30 tysięcy złotych. Musi on liczyć się również z możliwością utraty prawa jazdy. 

Policjanci apelują o rozsądek! Wsiadanie za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne. Pijany kierowca jest zagrożeniem na drodze i może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników drogi.