Wszystko zaczęło się w 1993 r. od niewielkiej rodzinnej firmy sprzedającej hurtowo szklane słoje. Po dwóch latach firma powoli zdobywała pozycję liczącej się na południu Polski hurtowni AGD. Dziś przedsiębiorstwo „Chomik” z Gdowa jest jednym z liderów w swojej branży i właśnie świętuje jubileusz 30-lecia. W wydarzeniu wziął udział I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Obecna była również poseł na Sejm RP Urszula Rusecka. 

– Wytężona praca, profesjonalizm, zaangażowanie – to atuty firmy „Chomik Gdów”, dzięki którym w ciągu tych 30 lat działalności stała się ona znaczącym graczem na rynku w swojej branży. Firma nie zwalnia jednak tempa i nieustannie poszerza zakres swojej działalności, tworzy nowe marki własne, a dzięki temu asortyment przekroczył liczbę 10 tys. produktów. Ten jubileusz to doskonała okazja do przypomnienia dotychczasowych osiągnięć i stworzenia planów na przyszłość. Gratuluję Państwu i życzę kolejnych owocnych lat działalności – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Obchody jubileuszowe rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Klemensa w Wieliczce. Tuż po jej zakończeniu pracownicy i zaproszeni goście udali się do Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie w Sali Warszawa odbyło się uroczyste przyjęcie.

*
Firma „Chomik Gdów” zajmuje się dystrybucją i sprzedażą artykułów gospodarstwa domowego, basenów i akcesoriów, narzędzi, mebli i produktów do ogrodu czy ozdób świątecznych. Co roku przedsiębiorstwo uczestniczy w wydarzeniach wystawienniczych. Firma trzykrotnie otrzymała wyróżnienie „Diament” miesięcznika Forbes.


Jubileusz firmy Chomik Jubileusz firmy Chomik Jubileusz firmy Chomik Jubileusz firmy Chomik Jubileusz firmy Chomik