Dzieci wypoczywające w mieście i uczestniczące w półkoloniach, mają możliwość spotkania się z policjantami. Mundurowi przekazują najmłodszym rady jak bezpiecznie spędzić wakacje i wrócić z nich wyłącznie z dobrymi wspomnieniami.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w dniach od 3 do 11 lipca br. odwiedzili dzieci spędzające wakacje w mieście, w ramach półkolonii i przebywające w placówkach leczniczych. Mundurowi pojawili się w Centrum Sportowo - edukacyjnym „SkakAnka” przy ul. Fiołkowej, klubie żeglarskim Horn na krakowskich Bagrach, przedszkolu „Kropelka” przy ul. majora Mieczysława Słabego a także w Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Hutniczym, i u pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika.
W czasie spotkań funkcjonariusze przypominali o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na drodze. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z uroków plażowania i uprawiania sportów wodnych, a także o zasadach, które warto znać wędrując górskimi szlakami. Dla najmniejszych słuchaczy policjanci przygotowali tablice edukacyjne, przedstawiające różne sytuacje, które omówili wspólnie z dziećmi. Dzięki nim, małym uczestnikom łatwiej było zapamiętać omawianą tematykę.
Starszym również przypominano zasady poruszania się po drogach, zwracając jednocześnie uwagę na najczęstsze błędy popełniane przez pieszych i rowerzystów. Zachęcano do noszenia odblasków po zmroku informując, że poza obszarem zabudowanym jest to obowiązkowe. Policjanci rozmawiali też z dziećmi o podróżowaniu środkami komunikacji publicznej i prawidłowym wysiadaniu z pojazdów z zachowaniem przy tym szczególnej ostrożności.
Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkań, była możliwość obejrzenia radiowozu i służbowego motocykla, przy których chętni robili sobie pamiątkowe zdjęcia.