Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wraz z ambasadorami i wolontariuszami Fundacji Mam Marzenie, a także polskimi gwiazdami kultury, wzięli udział we wspólnym wydarzeniu charytatywnym.

17 czerwca br. na Małym Rynku w Krakowie w związku z 20 rocznicą powstania Fundacji Mam Marzenie, policjanci z krakowskiej drogówki, uczestniczyli w przedsięwzięciu mającym na celu pomoc podopiecznym fundacji. Tego dnia, pod eskortą mundurowych, odbył się charytatywny „walking” z Małgorzatą Kożuchowską, Robertem Korzeniowskim, Anną Dymną, Joanną Jabłczyńską oraz innymi gwiazdami, a zakup symbolicznej cegiełki umożliwiał, przejście dystansu w towarzystwie ulubionej gwiazdy. Policjanci, oprócz wspólnego przejścia z uczestnikami, przygotowali stoisko, na którym można było otrzymać m.in. książeczki o bezpieczeństwie na drodze, odblaski, puzzle czy ulotki. Najmłodszym uczestnikom wydarzenia ogromną radość sprawiła także możliwość zobaczenia wnętrza radiowozu czy zrobienia wspólnego zdjęcia z policjantem siedząc na służbowym motocyklu. Przy okazji odwiedzenia stoiska profilaktycznego przez młodzież, promowano zawód policjanta oraz omawiano w jaki sposób można zostać stróżem prawa. Ponadto funkcjonariusze, chętnie opowiadali o codziennej pracy policjanta i odpowiadali na liczne pytania.

Obecność mundurowych w tym miejscu cieszyła się dużym zainteresowaniem, a co najważniejsze niosła za sobą misję i chęć pomocy dzieciom, podopiecznym fundacji.