Wirtualne biura Warszawa - jak działa takie rozwiązanie i czy jest opłacalne?

Nowa spółka czy założona niedawno działalność gospodarcza to nie jest łatwa decyzja i łatwy krok. Wiele osób zadaje sobie pytania dotyczące rozmaitych rozwiązań. Trzeba podjąć sporo decyzji, aby całość prosperowała odpowiednio do obecnych czasów. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy swoją nową firmę meldować pod adresem zamieszkania, czy jednak lepiej szukać taniego biura do wynajęcia. Otóż obydwa rozwiązania niosą ze sobą sporo wad. Ciekawą opcją wydaje się wirtualne biuro Warszawa, którego adres może widnieć na wizytówce i przyciągać potencjalnych klientów!

  1. Czym jest wirtualne biuro i dlaczego warto z niego skorzystać?
  2. Jak znaleźć dobre biuro wirtualne dla swojej firmy?
  3. Czy wirtualne biura to rozwiązanie dla każdej firmy?
  4. Adres wirtualny — kto skorzysta najbardziej?
  5. Czy biura wirtualne to legalne rozwiązanie?
  6. Przybliżony koszt wirtualnego biura — ile wynosi?

Czym jest wirtualne biuro i dlaczego warto z niego skorzystać?

Czym jest wirtualne biuro i dlaczego warto z niego skorzystać?

Wirtualne biuro to rewelacyjne rozwiązanie, które pozwala na rezygnację z rejestracji firmy pod adresem zamieszkania. Jest to też sposób na to, aby zyskać adres firmy w centrum Warszawy, nie wydając jednocześnie kroci co miesiąc na wynajem nawet bardzo małego biura w znanych wieżowcach. Wirtualny adres firmy niesie ze sobą sporo korzyści. Nie trzeba przyjmować kontrahentów w domu w szlafroku bądź podczas oglądania meczu ulubionej drużyny ani liczyć się z wysokimi comiesięcznymi kosztami. Wbrew pozorom wynajem adresu wirtualnego to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych miesięcznie, a nie kilkuset czy kilku tysięcy.

Jak znaleźć dobre biuro wirtualne dla swojej firmy?

Jesteś właścicielem nowo otwartej działalności gospodarczej? Chcesz zyskać prestiżowy adres w centrum stolicy? Jeśli tak, koniecznie sprawdź wirtualne biura VSL! Wirtualne biuro w Warszawie rewelacyjnie świadczyć będzie o Twoim przedsiębiorstwie. Poza tym cena takiego biura oscyluje między 50 a 150 zł miesięcznie, co jest naprawdę niską kwotą w porównaniu z wynajmem kilkunastu metrów kwadratowych w centrum stolicy. Decydując się na wirtualne biuro, warto sprawdzić, czy firma je oferująca jest właścicielem lokalu bądź wynajmuje go od właściciela i ma prawo podnająć go Tobie, jako przedsiębiorcy. Najlepszą opcją jest ta pierwsza, ponieważ firma ma wtedy bezterminowe prawo do lokalu i nie trzeba martwić się ewentualnym wypowiedzeniem najmu.

Czy wirtualne biura to rozwiązanie dla każdej firmy?

Choć korzyści wynikające z wirtualnego adresu są ogromne, nie każde przedsiębiorstwo może pokusić się na taką opcję. Firmy, które posiadają dużo sprzętu bądź potrzebują sali konferencyjnej i miejsca do pracy mogą wymagać wynajęcia tradycyjnego biura. Są też i takie firmy, które potrzebują stałego miejsca spotkań dla swoich klientów i kontrahentów. Z tego powodu wymagane jest uzyskanie nie tylko adresu, ale i lokalu pod te potrzeby. 

Adres wirtualny — kto skorzysta najbardziej?

Dla kogo wirtualne biuro jest najlepszym rozwiązaniem? Szczególnie korzystne jest to dla start-upów, konsultantów, freelancerów oraz firm jednoosobowych. Dla tych osób koszty wynajęcia oraz utrzymania standardowego biura są zwykle za wysokie i nieproporcjonalne do obrotów. Z tego względu wirtualny adres w centrum Warszawy to doskonała opcja dla prowadzenia działalności gospodarczej. Rejestracja firmy w prestiżowej lokalizacji może przynieść sporo korzyści, ponieważ kontrahenci często sprawdzają, skąd mała firma pochodzi. Jeśli prowadzisz swoją działalność głównie online, postaw na oryginalny, prestiżowy wirtualny adres i ciesz się popularnością!

Czy biura wirtualne to legalne rozwiązanie?

Nie dość, że takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści, to dodatkowo jest w pełni legalne. Wirtualny adres jest akceptowany przez polskie prawo. Musi jednak spełniać pewne warunki. Po pierwsze właściciel lokalu musi wyrazić zgodę na to, by pod tym konkretnym adresem zarejestrowana została firma. Po drugie adres ten musi zostać zgłoszony do urzędu skarbowego. Lokalizacja biura ma też wpływ na to, który urząd będzie obsługiwał podatnika. 

Przybliżony koszt wirtualnego biura — ile wynosi?

Chcesz cieszyć się prestiżowym adresem siedziby? Wirtualne biura Śródmieście brzmi niezwykle dumnie i elegancko. Jeśli nie stać cię na wynajem biura w Złotej 44 lub innym wieżowcu, koniecznie postaw na wirtualne biuro. Cena takiego wirtualnego adresu zależy w dużej mierze od lokalizacji, renomy, doświadczenia dostawcy usług oraz od zakresu usług oferowanych przez biuro. Z reguły koszt wynajmu adresu jest znacznie niższy, aniżeli standardowe biuro opłacane co miesiąc w wysokich kwotach. 

Jeśli interesujesz się wirtualnym biurem wiedz, że przybliżony koszt w najlepszych dzielnicach w Warszawie to od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie netto. Podstawowy pakiet to zazwyczaj wynajem adresu do rejestracji przedsiębiorstwa, możliwość wynajęcia sali konferencyjnej na godziny oraz obsługa korespondencji. Istnieją też całkiem ciekawe pakiety rozszerzone dla tych firm, które oczekują czegoś więcej!