Melsztyn to malownicza wieś położona w powiecie tarnowskim. Ważnym punktem na mapie miejscowości są pozostałości zamku z XIV wieku. Od dziś Melsztyn może się też pochwalić nową świetlicą wiejską. W jej uroczystym otwarciu wzięli udział: posłowie Anna Pieczarka, Józefa Szczurek-Żelazko, Norbert Kaczmarczyk, senator Kazimierz Wiatr oraz I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.
 

- Świetlica wiejska będzie miejscem spotkań mieszkańców, ale także turystów, którzy przyjeżdżają, aby zakochać się w tej pięknej polskiej wsi. Mam nadzieję, że nowa świetlica będzie ważnym punktem na mapie Melsztyna – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Nowa, w pełni wyposażona świetlica, będzie przestrzenią sprzyjającą  integracji mieszkańców - zarówno młodzieży jak i seniorów.

Całkowita wartość zadania opiewała na kwotę blisko 730 tys. zł, a rządowe dofinansowanie pokryło ponad 95 procent wartości całej inwestycji.

- Dziś możemy jasno powiedzieć, że gdyby nie środki w wysokości prawie 700 tys. zł pochodzące z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, gmina Zakliczyn sama nie byłaby w stanie pokryć kosztów budowy tego budynku. Tak działają programy rządowe w praktyce! Gratuluję realizacji tej inwestycji – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.


20230516 Melsztyn 20230516 Melsztyn 20230516 Melsztyn 20230516 Melsztyn 20230516 Melsztyn