Kryminalni z Komisariatu Policji VI w Krakowie zatrzymali 32-latka podejrzanego o posiadanie ponad 100 gramów marihuany. Mieszkaniec Dębnik ukrywał narkotyki w budynku mieszkalnym oraz zabudowaniach gospodarczych. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe.

6 kwietnia br. kryminalni z Komisariatu Policji VI w Krakowie ustalili, że w jednym z domów na terenie Dębnik może przebywać osoba posiadająca znaczne ilości środków odurzających. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie zastali 32-latka. W związku z przypuszczeniem, że w mieszkaniu mogą znajdować się zakazane substancje, policjanci sprawdzili pomieszczenia. W jednym z nich kryminalni znaleźli i zabezpieczyli m.in. woreczek strunowy wypełniony suszem roślinnym, wagę elektroniczną oraz 450 złotych. Następnie policjanci przeszukali pomieszczenie gospodarcze, w którym znajdowały się jeszcze dwa woreczki z zielono-brunatnym suszem. 32-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji VI w Krakowie, gdzie złożył wyjaśnienia. Do policyjnej jednostki trafiły również wszystkie zabezpieczone substancje. Jak się okazało, po zbadaniu narkotestami i zważeniu było to ponad 100 gramów marihuany.

Mieszkaniec Dębnik odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze zdecydował o zastosowaniu wobec 32-latka środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia, ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy, wymiar zasądzonej kary może być wyższy.