Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji składa życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy.

Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze,
Pracownicy Cywilni Policji,


zbliżający się okres Świąt Wielkanocnych to czas nadziei, zadumy i radości, którą będziemy przeżywać w gronie najbliższych. Życzę, aby Święta były pełne spokoju, spędzone w dobrej, serdecznej atmosferze.

Każdego dnia wykazujecie się odwagą oraz bohaterstwem, dbając o bezpieczeństwo naszego państwa i jego obywateli. Wielokrotnie udowadnialiście, że wierność policyjnej przysiędze jest Waszym najwyższym zobowiązaniem.

Od ponad roku za naszą wschodnią granicą trwa wojna wywołana atakiem Rosji na Ukrainę. Nie jesteśmy obojętni wobec tej sytuacji. Policja od pierwszych dni konfliktu z pełnym zaangażowaniem wspiera naszych ukraińskich sąsiadów.

To zarówno pomoc w zakresie zabezpieczenia punktów recepcyjnych, jak i przekazywania sprzętu ukraińskiej Policji. To wreszcie osobiste zaangażowanie funkcjonariuszy w ramach kontyngentu humanitarnego polskiej Policji, którzy brali udział w niezwykle niebezpiecznej misji w Ukrainie. Grupa 98 Policjantów przez kilka miesięcy uczestniczyła w akcji rozminowywania oraz neutralizowania materiałów wybuchowych z terenów zamieszkałych przez ukraińską ludność cywilną. Serdecznie dziękuję za te działania i Wasze poświęcenie.

Wszystkim Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom i Pracownikom Cywilnym Policji składam życzenia pogodnych, zdrowych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy. Szczególne pozdrowienia przekazuję tym Policjantkom i Policjantom, którzy podczas Świąt będą pełnili swoją służbę, dbając o nasze bezpieczeństwo.

Łączę wyrazy szacunku

M. Kamiński