W zeszłym tygodniu policjanci z Nowej Huty zatrzymali w rejonie Krzesławic dwóch mężczyzn, którzy posiadali nielegalne substancje. Policjanci ujawnili w mieszkaniu oraz pojeździe jednego z mężczyzn znaczne ilości narkotyków. Drugi z zatrzymanych również posiadał zabronione substancje. Obaj mężczyźni odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe.

21 marca br. kryminalni z Komisariatu Policji VIII w Krakowie patrolując jedną z ulic w rejonie Krzesławic, zauważyli pojazd, który według ich ustaleń mógł należeć do osoby, posiadającej nielegalne substancje. W związku z tym policjanci natychmiast podjęli interwencję w stosunku do osób znajdujących się w środku samochodu. Wylegitymowanymi byli dwaj mieszkańcy Krakowa w wieku 37 oraz 28 lat.

W trakcie sprawdzania pojazdu okazało się, że policyjne ustalenia były trafne, gdyż funkcjonariusze ujawnili w środku auta worek foliowy z zawartością białego proszku, woreczek foliowy z kryształkami koloru brązowego oraz wagę elektroniczną. Ponadto w trakcie przeszukania młodszego z mężczyzn kryminalni ujawnili przy nim woreczek strunowy z zawartością białego proszku.

Następnie policjanci udali się w rejon Mistrzejowic, gdzie przeszukali mieszkanie zajmowane przez 37-latka. Funkcjonariusze znaleźli tam kilka woreczków srtunowych z zawartością tabletek w różnych kolorach. W związku z zaistniałą sytuacją obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej jednostki, gdzie przeprowadzone zostały dalsze czynności. Okazało się, że nielegalne substancje ujawnione w samochodzie należały do starszego z mężczyzn. Policjanci zabezpieczyli w sumie ponad 450 gramów amfetaminy, oraz blisko 17 gramów mefedronu.

Dodatkowo kryminalni będą ustalać skład tabletek zabezpieczonych w mieszkaniu.

Wobec obydwu mężczyzn prokurator zastosował policyjny dozór. Dodatkowo wobec 37- latka zastosowane zostało poręczenie majątkowe w kwocie 5 tysięcy złotych.

28-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co kodeks karny przewiduje karę ograniczenia wolności do lat 3. 37- latkowi postawiono natomiast zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, co może wiązać się z 10-letnią odsiadką.